Swiss Re: Pojistné ztráty z katastof stály za první pololetí celkem 21 miliard dolarů


			Swiss Re: Pojistné ztráty z katastof stály za první pololetí celkem 21 miliard dolarů
27.8.2014 Živly

Podle předběžných odhadů stály v prvním pololetí 2014 celkové ekonomické ztráty z přírodních a člověkem způsobených katastrof 44 miliard dolarů. Celosvětové pojišťovnictví pokrylo celkově 21 miliard dolarů. Tato částka je nižší než průměr prvního pololetí za posledních 10 let. V prvních šesti měsících v důsledku katastrof zemřelo 4 700 lidí.

Přírodní katastrofy způsobily celkové ekonomické ztráty ve výši 41 miliard dolarů, což je výrazně méně než v prvním pololetí loňského roku, kdy činily 59 miliard dolarů. Celkové pojistné události z přírodních katastrof přišly na 19 miliard dolarů, další 2 miliardy dolarů přišly na pojistné události způsobené člověkem.

V polovině května přišla záplava silných bouří, které přinesly velké krupobití v mnoha částech USA. Pojistné ztráty činily 2,6 miliardy dolarů. Kromě toho, tvrdé jarní počasí spustilo bouřky a tornáda, z nichž některé způsobily škody nad 1 miliardu dolarů.

Extrémní zimní podmínky na začátku roku zejména v USA a Japonsku, také významně přispěly k pojistným ztrátám. Dlouhé období silného sněžení a velmi nízké teploty stály celkově 1,7 miliardy dolarů. Japonsko také zažilo v mnoha oblastech těžké sněhové bouře. V současné době se odhadují škody zhruba 2,5 miliardy dolarů.

Také západní Evropa prošla v roce 2014 intenzivními bouřemi. Bouře Ela v červnu přinesla krupobití a silný vítr, což způsobilo značné škody na majetku a vozidlech, především v částech Francie, Německa a Belgie. Celkový počet pojistných událostí přišel na 2,5 miliardy dolarů.

Povodně vzaly životy a způsobily rozsáhlé škody na majetku v několika dalších regionech světa. Například v květnu způsobily rozsáhlé záplavy v Srbsku, Bosně, Chorvatsku a dalších zemích východní Evropy celkově škody ve výši 4,5 miliardy dolarů. Nicméně, kvůli nízké penetraci pojištění byly související pojistné ztráty mírné.

Swiss Re

Zdroj: Swiss Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články