TEPCO prodá nemovitosti, aby bylo z čeho platit odškodnění


			TEPCO prodá nemovitosti, aby bylo z čeho platit odškodnění
19.4.2011 Živly

Japonsko plánuje zřídit státní fond, který by vyplácel lidem kompenzace za škody, způsobené havárií japonské jaderné elekrárny Fukushima Daiichi. Peníze do fondu by vložila Tokyo Elektric Power (TEPCO).

TEPCO musí nejprve zjistit, kolik bude muset platit obyvatelům a podnikům v blízkosti závodu Fukushima, kteří byli nuceni opustit své domovy poté, co letos 11. března zemětřesení a tsunami způsobily poškození elektrárny a silný únik radiace.

"V případě této elektrárny platí, že TEPCO je příliš velké na bankrot," řekl Jason Rogers, kreditní analytik Barclays Capital v Singapuru. "Ale to neznamená, že provozovatelé nebudou voláni k odpovědnosti," dodal.

Společnost TEPCO, která dodává zhruba třetinu elektrické energie třetí největší ekonomice na světě, vykazovala před březnovou krizí dluh ve výši 91 miliard dolarů. Od té doby získala ještě další bankovní úvěr ve výši 24 miliard dolarů.

První kompenzační platby dosáhnou výše 50 miliard jenů (589,3 miliónu dolarů), uvedl předseda Masataka Shimitzu na tiskové konferenci minulý týden a dodal, že neví, jak vysoké bude konečné vyúčtování.

Shimitzu zdůraznil, že energetické společnosti by měly trvat na výrazném snižování nákladů a připomněl: "Samozřejmě přemýšlíme o snížení platů našich manažerů."

Japonská média později zveřejnila, že TEPCO hodlá prodávat nemovitosti za 1,2 miliardy dolarů, aby bylo z čeho zaplatit obětem. 

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články