Tokyo Electric začne vyplácet lidem kompenzace za Fukušimu


			Tokyo Electric začne vyplácet lidem kompenzace za Fukušimu
31.8.2011 Živly

Tokyo Electric Power odhalila první detaily, jak bude kompenzovat obyvatelům Fukušimy náklady za ubytování i další náklady, vyplývající z jejich evakuace z oblastí, přiléhajících k havarované elektrárně.

Podle odhadu analytiků by se tyto platby mohly vyšplhat až na 130 miliard dolarů. Po úniku radiace, který nastal 11. března po zemětřesení v Japonsku a následném tsunami , bylo evakuováno asi 80 000 osob z okolí jaderné elektrárny.Mnoho z evakuovaných osob stále žije v azylových domech nebo v dočasných domovech, a snaha o dekontaminaci území právě začala.

Ředitel Tokyo Electric uvedl, že asi 6500 zaměstnanců a pracovníků na smlouvy začne přijímat nároky na náhradu škody v kancelářích a call centrech od 12 září. Odškodnění bude zahrnovat mimo jiné ušlý zisk, psychické utrpení a náklady, spojené s dopravou a ubytováním v době od 11. března do 31 srpna.

Škodami na majetku a ostatními nároky se bude elektrárna zabývat později. Elektrárna zaplatí 5000 jenů na osobu za dopravu v rámci jedné prefektury, až 8000 jenů nákladů denně za hotel a 5000 jenů na dekontaminaci po ozáření.

Tokyo Electric uvedla, že typická čtyřčlenná rodina, kde manžel je jediným živitelem rodiny a vydělává 270 000 jenů za měsíc, obdrží asi 4,5 milionu jenů, včetně 2,8 milionu jenů za psychické utrpení.

Tokyo Electric pro tyto účely již rezervovala asi 400 miliard jenů (to je 5,22 miliard dolarů) pro náhradu nákladů za období, které skončilo v červnu.

Elektrárna bude potřebovat finanční podporu fondu, který zakládá vláda a který má odvrátit bankrot. Tento fond bude financován z peněz daňových poplatníků a z příspěvků od dalších účastníků, které bude Tokyo Electric splácet několik dalších let.

Podmínkou pro získání peněz je, že Tokyo Electric předloží plán restrukturalizace, který by měl spatřit světlo světa v září.

Business Insurance


Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS