U japonské sopky Ontake se našla další těla


			U japonské sopky Ontake se našla další těla
1.10.2014 Živly

Více než deset dalších těl našli záchranáři pátrající po mrtvých poblíž vrcholu japonské sopky Ontake, jejíž nečekaná sobotní erupce zaskočila mnoho výletníků. Neštěstí si tak vyžádalo životy nejméně 48 lidí, oznámila policie naganské prefektury. Zraněných je na sedm desítek. Vzhledem k tomu, že jsou stále pohřešováni další lidé, bude obětí zřejmě ještě víc.

V době neštěstí stoupalo k vrcholu sopky kolem 300 lidí a část z nich byla po erupci vulkánu nezvěstná. Nyní je stále ještě nejasný osud dvaceti osob.

Záchranné práce byly v minulých dnech několikrát přerušeny kvůli stoupající koncentraci toxických plynů či zesíleným otřesům a špatnému počasí. Zatím se podařilo dostat z místa katastrofy jen 12 těl, záchranáři věří, že během středy snesou dalších 24 dříve objevených obětí.

Lékaři, kteří ošetřují zraněné, médiím sdělili, že mnozí mají pohmožděniny, tržné rány i zlomeniny. Ty jim způsobilo kamení vyvržené ze sopky. Někteří postižení byli pokrytí silnou vrstvou popela a bylo je nutné velice opatrně omýt.

Japonsko patří k seismicky nejaktivnějším místům planety a erupce vulkánů jsou tam časté. Více obětí na životech si vyžádala naposledy v roce 1991 erupce sopky Unzen, při níž zemřelo 43 lidí. Ontake, jež leží asi 200 kilometrů západně od Tokia a je vysoká 3067 metrů, se naposledy probudila před sedmi lety, poslední větší erupce se však odehrála v roce 1979.

aktuálně.cz

Zdroj: aktuálně.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články