V Turecku bylo v zóně zemětřesení pojištěno jen 7 % domů


			V Turecku bylo v zóně zemětřesení pojištěno jen 7 % domů
27.10.2011 Živly

The Turkish Catastrophe Insurance Pool (TCIP) vykazuje jen nízkou penetraci v regionu, který byl v Turecku zasažen o tomto víkendu zemětřesením .

Obytné domy jsou v Turecku pojištěny proti škodám, způsobeným zemětřesením, prostřednictvím tohoto poolu. Ten vznikl v roce 2000 v důsledku zemětřesení v Kocaeli a Düzce.
Ačkoli TCIP byl vyvinut jako součást tureckého nouzového opatření pro případ povodní a zemětřesení, režim se vztahuje pouze na zemětřesení. U jeho založení asistovala Světová banka, která byla schopna pojistit rizika především díky získání úvěru.

TCIP hradí prvních 80 milionů dolarů ztrát prostřednictvím svých rezerv (ty byly doplněny na 100 milionů dolarů díky úvěru, získanému od Světové banky), zbytek neuhrazených ztrát převádí na mezinárodní trhy se zajištěním.

TCIP poskytuje pojistné krytí pro 23 % bytů v celé zemi a asi 40 % v oblastech s hrozící katastrofou. V regionu, kde 23. října došlo k zemětřesení, je však míra penetrace mnohem nižší - přibližně jen okolo 7%.
Pokračující odhady ukazují, že zemětřesením bylo poškozeno přibližně 4000 budov a téměř 100 budov bylo údajně zcela zničeno.

V pondělí 24. října byla zveřejněna zpráva o 264 mrtvých, i když existují obavy, že počet obětí může být až 1000.

Insurance Inside

Zdroj: Insurance Inside

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články