Víkend ve znamení ledovky na silnici


			Víkend ve znamení ledovky na silnici
16.12.2012 Živly

Ledovka o víkendu ve velké části republiky způsobila stovky automobilových havárií a poranění, která lidé utrpěli po pádu na kluzkých chodnících. K nejpostiženějším patřily střední Čechy a Praha.

Na některých silnicích v Česku se dál vyskytuje náledí, pozor by si měli dát řidiči na vedlejších silnicích na jihu Čech, hlavně na Strakonicku a Prachaticku. Na namrzlé dálnici D5 za Plzní směrem na Rozvadov havarovalo několik aut. Na Náchodsku se na hlavním tahu do Polska převrátil kamion, řidiči museli objížďkou. Další výstrahu, podle které do úterý 10:00, hrozí v celé ČR náledí, vydal Český hydrometeorologický ústav. V noci může při mrznoucím dešti být i ledovka.

Řidiče kamionu záchranáři s těžkými zraněními převezli vrtulníkem do hradecké fakultní nemocnice. Lékaři tam nyní bojují o jeho život, uvedla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková. Třiadvacetiletý řidič osobního auta Hyundai Getz skončil s lehkým zraněním v náchodské nemocnici. V autě jel sám, alkohol před jízdou nepil.

Kamion, který vezl kovové konstrukce do Německa, při havárii přerazil a vyvrátil strom. Jeho kabinu náraz zcela zdemoloval. Oba vozy jely ve směru na Hradec Králové. Příčiny a okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Dopravu na D5 zase komplikuje hromadná nehoda. Na 96. kilometru ve směru na Rozvadov
se srazilo devět aut. Dva lidé byli zraněni.

I další noci se ale řidiči nemohou radovat, jelikož teploty budou příznivé pro tvorbu náledí. Měli by být proto v pozoru nejen během platné výstrahy, ale i další dny.

ČT 24

Zdroj: ČT 24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS