Za thajské povodně zaplatí zajišťovny 8 až 10 miliard dolarů


			Za thajské povodně zaplatí zajišťovny 8 až 10 miliard dolarů
6.12.2011 Živly

Záplavy v Thajsku způsobily zajišťovnám ztráty, které se pohybují mezi osmi až deseti miliardami dolarů, tvrdí zajistitelé. Švýcarská Re odhadla, že ji nedávné thajské záplavy budou stát 600 milionů dolarů. Podle zajišťovny jde o nejistý odhad, protože vodní hladina zůstává v některých oblastech vysoká, takže přesné ohodnocení výše ztrát je obtížné.

Povodně, které začaly v červenci, zaplavily asi 1500 výrobních zařízení. O život přišlo více než 600 lidí.

The Thai Office of Insurance Commission odhaduje pojištěné škody v postižených průmyslových zónách na 20 miliard dolarů. Podle Swiss Re má jen asi jedno procento majitelů domů a malých podniků v Thajsku pojištění pro případ povodní.

Počínaje červencem zažívalo Thajsko velmi silné monzunové srážky včetně tří tajfunů. Od července do října postihly severní a centrální Thajsko největší srážky za posledních padesát let. Zničeny byly miliony tun potravinářské pšenice.

"Dopad těchto povodní na thajské hospodářství a společnosti, které tam podnikají, je pravděpodobně významný a může trvat nějaký čas," řekl šéf Swiss Re Brian Gray. "Záplavy si vynutily uzavření několika velkých průmyslových areálů. Továrny byly několik týdnů pod vodou a nebyly schopny vyrobit a dodat klíčové součástky pro globální automobilky či digitální a elektronické výrobky."

Insurance TimesZdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články