Zkrachovala první cestovka, klienti asi o peníze nepřijdou


			Zkrachovala první cestovka, klienti asi o peníze nepřijdou
18.4.2012 Škody

První cestovní kancelář letos ukončila svou činnost, jde o CK Asteri Tour. Postiženo je přibližně 200 českých turistů. Informovala o tom Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Jak asociace informovala, na libereckou cestovní kancelář CK Asteri Tour byl podán insolvenční návrh. Cestovní kancelář byla na trhu velmi krátce, od 9. června 2011, a specializovala se na zájezdy do Řecka.

"Cestovní kancelář oznámila, že se jí podařilo prodat tak málo zájezdů, že nebyly obsazeny do té míry, aby se mohly uskutečnit. Letos CK prodala zájezdy do Řecka na léto přibližně 200 českým klientům a momentálně nemá CK žádného klienta v zahraničí, jelikož ještě nezačala sezóna," konstatovala tajemnice AČCKA Kateřina Petříčková.

CK Asteri Tour je pojištěna pro případ insolvence u Evropské cestovní pojišťovny, zaplacené peníze (převážně zálohy na zájezdy) budou klientům v případě vyhlášení úpadku vyplaceny tímto ústavem.

tncz


Zdroj: tncz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Cestovka zavřela ale v úpadku není!

denda,  21. 4. 2012

No jo, jenomže cestovka je zavřená a úpadek zatím vyhlášený nebyl??? Soud to zamítl jak je na webovkách a kontaktní údaje z nich zmizely a kancelář teď neotvírá. Je to normální? To tu neplatí žádné zákony?

RSS

Související články