Team PVZP vyhrál Týmovku na Běhej Lesy

22.6.2023 Tiskové zprávy

O třetím červnovém víkendu se na Vysočině týmu PVZP podařilo v nabité konkurenci zvítězit v historicky prvním ročníku štafetového závodu Týmovka seriálu Běhej Lesy. Tým PVZP vyhrál v kategorii čtyřčlenných týmů závod na 100 kilometrů, v programu nechyběl ani charitativní závod PVZP FénixRun.

Týmovka odstartovala v sobotní pravé poledne. Do závodu vyrazilo 45 týmů, které bojovaly ve třech hlavních kategoriích – osmičlenných týmů na 200 kilometrů, čtyřčlenných týmů na 200 kilometrů a čtyřčlenných týmů na 100 kilometrů. Okruhy závodu vedly kolem ikonických míst Vysočiny a měřily 13, 8 a 4 kilometry. Závodníci se na nich střídali štafetovým způsobem a každý musel absolvovat všechny tři okruhy. Vítězný tým PVZP ve složení Martin Koukal, Jan Vaníček, Radoslav Sadowy a Petr Knop proťal cílovou pásku v čase 8:32:17.

Mohlo by vás zajímat: 1Q 2023: Aktiva Aegonu jsou -24 %. MAPFRE má čistý zisk -17 %

Kapitán týmu Martin Koukal se s námi podělil o své zážitky: „Pro mě byl velký úspěch už jenom to, že jsme stáli na startu. V pondělí před závodem se jeden člen týmu zranil, takže jsem narychlo sháněl náhradu. Samotné běhání pro mě bylo za odměnu a vyloženě jsem si to užíval. To, že jsme vyhráli, byl opravdu příjemný bonus. Měl jsem radost za všechny kluky v týmu a speciálně za Radka, který nikdy žádný velký závod nevyhrál. Atmosféra závodu a týmový duch nás všechny obrovsky motivovali k tomu, abychom ze sebe dostali neuvěřitelný výkon. To je za mě na týmových závodech to nejkrásnější, že motivují člověka k tomu dostat ze sebe to nejlepší.“

V sobotu dopoledne proběhnul také tradiční charitativní závod (běh nebo chůze) PVZP FénixRun. Ti, kteří rádi překonávají vlastním tempem nenáročnou trasu, a přitom běží pro dobrou věc, absolvovali čtyřkilometrový okruh vedoucí okolo Milovského rybníka.  Závodu PVZP FénixRun se zúčastnilo celkem 160 běžců.

Mohlo by vás zajímat: 1Q 2023: Sampo má zisk z upisování 21 %. Crédit pak vykázala čistý zisk 32,5 %

Tým PVZP se na Vysočině prezentoval nejen na trati, ale i v zázemí závodu, kde byla připravena promo zóna s fotokoutkem. Prodávaly se charitativní Run párky v rohlíku, a nově také charitativní palačinky. Součástí promo zóny byla i prezentace Nadačního fondu Ze srdce PVZP a Nadačního fondu Šťastná hvězda. Výtěžek ze startovného na charitativní závod PVZP FénixRun a z charitativního prodeje bude rozdělen mezi desítku neziskových organizací, které se věnují fyzicky, psychicky i jinak znevýhodněným a jejich rodinám.

„Jsem nadšená, kolik lidí je v dnešní době ochotných nezištně pomáhat. Díky obrovské oblibě, které se charitativní závody PVZP FénixRun těší, naše podpora vybraných neziskovek získává reálné obrysy. Pro některé naše pomoc znamená nové auto, pro jiného třeba elektrický vozíček nebo speciální léčebné terapie,” komentuje letošní sezónu PVZP FénixRun, autorka celé řady společensky odpovědných projektů PVZP a místopředsedkyně představenstva PVZP Halina Trsková.