Editorial: Happy birthday!


			Editorial: Happy birthday!
23.5.2012 Editorial

Pro všechny rodiče jsou narozeniny příjemnou chvílí k zamyšlení. Takže i já využívám klávesnice, abych světu našich čtenářů sdělila své pocity nad tím, že webu oPojištění.cz jsou právě čtyři roky. A k tomu přidávám ještě další dobrou zprávu: českému webu se před několika dny narodil slovenský bráška.

Jmenuje se oPoisteni.sk.

Přejeme mu, aby úspěšně rostl a sílil a pomáhal všem orientovat se v pojistném světě.

To všechno bylo krédem také při zakládání české mutace v roce 2008. Důkazem životaschopnosti nově vytvořených webových stránek bylo překonání první vážné překážky, kterým byla ekonomická krize v roce 2009. Věřili jsme společně se zakladatelem, kterými jsou Ivan Špirakus a Petr Marek, že co nás nezabije, to nás může jenom posílit.

Viděno zpětným zrcátkem to však nebylo lehké období a mnohé jsme se museli v průběhu doby učit. Nutno smeknout před majiteli, že se nerozhodli život malého dítěte, které sotva spatřilo světlo světa, předčasně ukončit, ale rozhodli se o jeho zdraví a úspěch bojovat.

Dnes je to dobře prospívající čtyřletý cvalík. Tytam jsou doby, kdy jsme se radovali z toho, že zprávy na našem webu přečetlo denně pět čtenářů. Dnes je to okolo dvaceti tisíc lidí měsíčně.

Čtenářský zájem nás těší, i když někdy není jednoduché dbát o neustálou dodávku těch nejčerstvějších a nejlepších zpráv z českého pojistného trhu (ale i ze zahraničí). Můžeme se pochlubit tím, že takové zprávy vám, našim čtenářům, dokážeme sehnat a v náležité kvalitě naservírovat. Ostatně mnohé z těchto zpráv od nás rády přebírají i některé ekonomické redakce. Pokud je to s udáním zdroje, proč ne...

Za úspěch lze považovat nejen čtenost, ale i důvěru těch, které pojišťovací byznys živí. Jsou to především makléři, kteří našim čtenářům umožnili prostřednictvím jedinečných a velmi otevřených rozhovorů nahlédnout do zákulisí jejich řemesla. Takový pohled nedokáže nabídnout žádný jiný odborný web. Také proto nás oslovují odborníci, mezi nimiž jsou kromě makléřů rovněž pojišťovny, zprostředkovatelé, orgány dohledu stejně jako „obyčejní“ lidé, potenciální klienti pojišťoven. Na Slovensku již začal tuto úlohu plnit slovenský web opojisteni.sk.

Oběma sourozencům lze popřát, aby se jim dařilo, počet čtenářů neustále rostl a aby články, zveřejněné na prvních česko-slovenských profesionálních webech, zprostředkovaly unikátní pohled pod povrch komerčního pojištění a všeho, co se s ním blízce i vzdáleně souvisí.


Na další milá setkání s vámi všemi, které pojištění nejen živí, ale také zajímá, se těší


Dagmar Šístková

šéfredaktorka



Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS