Editorial: O poťouchlém rozhodnutí zákonodárců


			Editorial: O poťouchlém rozhodnutí zákonodárců
22.12.2012 Editorial

Vážené čtenářky a čtenáři!

Již jen několik dní zbývá do začátku roku 2013, v němž někteří z vás přestanou úředně existovat. Myslím to naprosto vážně. Takové poněkud poťouchlé rozhodnutí totiž obsahuje vládní návrh zákona 38, který v prosinci začal procházet parlamentním schvalovacím procesem.

Zákon ruší pojem pojišťovací makléř. Makléři sice budou dál uzavírat pojistné smlouvy, dál budou vyjednávat pro své klienty ty nejlepší pojistné podmínky, dál budou platit daně - jen přestanou existovat.

Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích totiž profesi makléře z neznámých důvodů zrušila. Vy všichni, které tak dobře znám, s nimiž občas dělám rozhovory a jejichž profese si cením, musíte buď skončit, nebo se budete muset přejmenovat (mimochodem, teoreticky by měla skončit i Asociace českých pojišťovacích makléřů... )

Dodávám na okraj, že podstatné jméno makléř má za sebou dlouhou historii. Pochází z německého der Makler, to zas z holandského Makeler, které souvisí s německým Macher, tedy ve významu "ten, kdo věc dělá". Je základem mnoha dalších českých slov.

Takže úřední šiml opět zařehtá a ti, kteří se léta živí jako pojišťovací makléři, budou mít zas o starost víc. A co úřední šiml rozhodne, ani Bůh nemůže změnit. Natož ti, kterých se měl tenhle šiml zeptat, cože tomu vlastně říkají... Asi se bál slov, kterými by makléři jeho rozhodnutí komentovali. A že existují slova velmi výstižná…

Takže vám – stále ještě makléřům, stejně jako všem čtenářkám a čtenářům webu oPojištění přeje krásný a úspěšný rok 2013

 

stále ještě šéfredaktorka (kdovíjak bude naše profese v následujícím roce přejmenována)

Dagmar Šístková.

Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

pane Nováku

Bohumír Vítovec,  3. 1. 2013

pane je vidět z vašeho komentáře že se řídíte starým českým příslovím "podle sebe soudím tebe" .Tak at se i Vám daří !

Pojišťovací makléř

Josef Novák,  2. 1. 2013

Pojitovací makléři jsou podvodníci a jen obchází zákony, každý PM je zároveň pojišťovacím agentem a nikdy nejedná v zájmu klienta ale vždy jen podle výše provize kterou mu pojišťovna vyplatí ze ten či onen produkt. Je to vidět na společnosti IFP .
Jmenujte jednoho PM který vyjednává pro klienta ty nejlepší podmínky, takového nenajdete.

RSS