Pojišťovací hádanka


			Pojišťovací hádanka
3.8.2011 Editorial

Předložíme vám zajímavou hádanku. Jsme web oPojištění, takže hádanka bude na téma pojištění.

Základní fakta:

  • Penzijní fond Winterthur byl založen v roce 1996.
  • Později díky fúzi změnil jméno na Credit Suisse Life and Pensions.
  • Nyní je penzijní fond součástí finanční skupiny AXA.
  • Ing. Petr Žaluda stál v čele penzijního fondu Winterthur od jeho založení až do roku 2008.

V době, kdy stál Ing. Žaluda v čele penzijního fondu Credit Suisse Life and Pensions, byly uzavřeny mnohamilionové a mimořádně nechutné smlouvy o životním pojištění s manažery společnosti Sazka. Ta jim přispívala ohromnými penězi a manažeři Sazky si díky tomu ještě vydatněji namastili kapsy.

Příběh však pokračuje. Žaluda se stal 1. února 2008 předsedou představenstva a generálním ředitelem Českých drah. Nikdy nebyl železničářem, drahám nerozumí, ale určitě lze najít něco, co všichni manažeři ohromného a zcela nepřehledného superpodniku s názvem České dráhy dokázali ocenit.

A tady je naše otázka:

Hádejte, co to asi tak mohlo být (jsme zvědaví na Vaše komentáře)?

Vyluštění této mimořádně složité hádanky přineseme za týden a výhru – jak jinak – slízne pan Ing. Žaluda…

(Poznámka pod čarou a nápověda: A jestlipak tušíte, jak na těchto smlouvách vydělali v prvním i druhém případě zprostředkovatelé??)

 

Co nejhezčí léto vám i ČD přeje

Dagmar Šístková,

šéfredaktorka

Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Dráhy od slova "drahý"?

Karel Ježek,  15. 8. 2011

Tedy nikoliv někomu drahý, ale drahý jako pro všechny nákladný, těžko zaplatitelný přepych.
Byl bych velmi rád, kdyby se pan Žaluda snesl z milionářských výšin a zajel si obyčejným vlakem třeba na nádraží Praha-Vysočany. Tedy rychlíkem, který připomíná pohodlí koňské dráhy, při rychlosti nad 50km/hod. se podobá stroji na stloukání másla ze smetany - třeba na trati z Prahy hl. nádraží-Hradec Králové u Kostomlat.
Praha-Vysočany je oprýskaný komplex barabizen s hnusnou hospodou a tunelem, kterým musí projít všichni cestující a který připomíná stoku - temnotou a zápachem...
A za to bere pan Žaluda milióny a jakési pojišťovácké výhody v nemenším řádu?

Odpověď šéfredaktorky

Dagmar Šístková,  14. 8. 2011

Vážený pane Menšíku i paní Zárybnická!
Vidím, že jste oba nepochopili nadsázku, kterou jsem použila. Samozřejmě nejde o hádanku, ale o ironii. A vůbec mě nezajímá, jaké výhody mají zaměstnanci soukromých společností. Ze srdce jim všechny výhody přeji.  Ale podniky se státní účastí je nutné velmi pečlivě hlídat. Na výhody jejich zaměstnanců totiž přispíváme všichni ze svých daní. To není věc závisti nebo ublíženosti.
Víte, kdyby u Českých drah byla spokojenost cestujících alespoň na minimu, bylo by vše v pořádku. Potom by se nikdo z nás neptal, kolik bere generální ředitel pan Žaluda peněz.
Je nemravné brát peníze za špatně odvedenou práci.  A je ještě nemravnější využívat pojištění, aby si již tak neuvěřitelně placení lidé tímto způsobem nechutně "přilepšovali".
S pozdravem
Dagmar Šístková, šéfredaktorka.


až moc jednoduché

Jana Zárybnická,  11. 8. 2011

Souhlasím s názorem p.Menšíka- ta Vaše hádanka mi připomíná tuhle- "Janko, když uhodneš, kolik mám oříšků, dám Ti všechny tři". Samozřejmě, že je - anebo bylo-  to podle latinského  "Facio ut faciat", tj. "konám, abys konal"...ale tohle je bohužel přece všude, takže by mne spíše (než vyluštění hádanky) za měsíc  zajímalo, komu z Vás či z Vašich známých uvedený pán "ublížil"....

Hádanka

Miroslav Menšík,  5. 8. 2011

Hádanka je až moc jednoduchá - je jasné, že píšete o kapitálovém životním pojištění pro manažery ČD. Doufám, že se dozvíme i ty "skandální" podrobnosti, jinak je to zpráva o ničem, takový benefit používá téměř každá větší společnost.

Vzhledem k rádoby senzačnímu stylu článku ve stylu bulvárních novin (a ne odborného serveru, jak se tváříte) mě však napadá zcela jiná neméně zajímavá hádanka: Čím pak si asi pan Žaluda (aniž ho chci jakkoliv obhajovat) zasloužil tento dehonestační článek? Kterému z Vašich zaměstnavatelů a spřízněných kamarádů šlápnul pan Žaluda na paleček? Komu překazil lukrativní kšeftík? INSIA? MARSH? AON? Obávám se ale, že na tuto hádanku odpověď nedostaneme? :-)

RSS

Související články