Konference ASPAR CZ rozšířila obzory jak specialistům z oblasti pojištění, risk manažerům tak dalším


			Konference ASPAR CZ rozšířila obzory jak specialistům z oblasti pojištění, risk manažerům tak dalším
17.4.2015 Kalendář akcí

Asociace specialistů pojištění a řízení rizik České republiky (ASPAR CZ) uspořádala v úterý už 5. ročník konference na téma firemní pojištění a řízení rizik. Před projektorem se vystřídala řada českých i zahraničních řečníků, kteří předali své profesionální zkušenosti pozornému publiku.

 

Konference ASPAR CZ opět proběhla v příjemném prostředí hotelu Panorama, za účasti přibližně sedmdesáti účastníků, osmi řečníků a podpory čtyř partnerů, mezi které patřily společnosti AIG Europe Limited organizační složka pro Českou republiku, jako hlavní partner, dále partneři ACE European Group Ltd. organizační složka, RESPECT, a.s. a mediálním partnerem se stal server oPojištění.cz.

Konferenci zahájila analytička společnosti Ernst & Young, Kateřina Lhotská, která s osobitostí jí vlastní zhodnotila vývoj pojistného trhu za posledních několik let a dala do souvislosti výnosy pojišťoven s živelnými katastrofami, legislativními zásahy, vznikem online pojištění i chováním samotných pojišťoven. V jejím hodnocení zaznělo i několik výtek směrem k velkým hráčům na českém trhu a praktikám, kterými si „sami pod sebou podřezávají větev“. Kateřina Lhotská v prvním bodě vypíchla kladení důrazu na zisk, místo větší investice do klienta a servisu. Za negativní označila i snahu vytvořit pojištění úplně na všechno, často bez dostatečného poznání rizika nebo nedostatek odborníků v nových nastupujících generacích. Jako zásadního cíle by se do budoucna mělo dosáhnout toho, aby klient věděl přesně jaký produkt má a proč.

Dále se mikrofonu ujala Julia Graham, ředitelka řízení rizik a pojištění DLA Piper UK LLP a presidentka Federace evropských asociací řízení rizik (FERMA) a velmi přehledně představila celofiremní systém řízení rizik a financování rizik v mezinárodní advokátní kanceláři, která aspiruje na pozici největší právní firmy na světě. Informovala také o vizi a aktuálních strategických projektech FERMy, mezi něž patří celoevropská certifikace v oblasti řízení rizik a pojištění a FERMA Forum, která se koná v říjnu v Benátkách.

Poté vystoupila zástupkyně advokátní kanceláře JŠK Petra Dyčková a Jiří Bajer, ze společnosti ACE European Group Ltd, jež udělali tečku za dopoledním blokem. Jejich část programu se zaměřila na D&O pojištění a jeho masivní rozvoj v posledních letech, statistikám vyřešených právních sporů, které se pohybovaly v řádech desítek případů a poukázali na současné trendy a postupy v této praxi.

ASPAR_konference_oPojisteni06Odpolední blok byl zahájen vedoucí právního oddělení společnosti RESPECT a. s., Marií Lorencovou, která účastníky seznámila se zkušenostmi s likvidací pojistných událostí podle nového občanského zákoníku. Následovala poutavá prezentace o pojištění pohledávek na českém trhu a jeho trendy.

Po krátké přestávce přišel na řadu jeden z nejzajímavějších příspěvků v podání od bývalého námořního důstojníka na téma minimalizace rizika souvisejícího s námořní přepravou.

O ASPAR CZ
Asociace vznikla z původně neformálních setkání českých odborníků na pojištění a řízení rizik z předních společností v ČR datujících se od roku 1999. Cílem sdružení je poskytovat odbornou a vzdělávací základnu primárně zaměřenou na specialisty zabývající se pojištěním a řízením rizik, pomáhat zvyšovat povědomí o pojištění a řízení rizik, zastupovat společné zájmy svých členů a spolupracovat s podobnými organizacemi.

Zdroj: ASPAR CZ, oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články