AXA oblékla spoty školního vzdělávacího programu finanční gramotnosti do škol do nového kabátu


			 AXA oblékla spoty školního vzdělávacího programu finanční gramotnosti do škol do nového kabátu
22.4.2015 Vzdělávání

Finanční skupina AXA aktualizovala formát video spotů, kterými zvyšuje finanční gramotnost žáků základních a středních škol. AXA je generálním partnerem školního vzdělávacího programu Finanční gramotnost do škol, který je vysílán na 402 základních a středních školách zapojených do Školního informačního kanálu. Během 4 let spolupráce oslovily tyto naučné spoty již více než 300 tisíc dětí.

 

"Po čtyřech letech vysílání animovaných spotů, ve kterých byli hrdiny školáci, jsme se rozhodli, že do projektu zapojíme i dospělé. Formou ankety mezi náhodně tázanými dospělými ukazujeme vědomosti či spíše nevědomosti o problematice finanční gramotnosti. Tento nový typ spotů pro dva následující školní roky je po audiovizuální stránce modernější, a zároveň je vtipným oživením, zejména v porovnání s někdy překvapujícím, ale často správným pohledem náctiletých studentů." říká Karel Žyla, manažer PR a interní komunikace finanční skupiny AXA.

Vzdělávání v oboru finanční gramotnosti má smysl již od raného věku. Některé studie dávají zelenou už předškolním formám, seriál finanční skupiny AXA je ale určen o trochu starší cílové skupině. Jeho hlavní myšlenkou je sdělit žákům fakta a informace, které se již brzy stanou součástí jejich životů. Již dnes se přitom mnoho z nich setkává s hospodařením ve formě herních mikro-transakcí, stahování placených aplikací či při hospodaření s kapesným.

Školní informační kanál

Projekt ŠIK (Školní informační kanál) nabízí novou formu komunikace s žáky a studenty, a to pomocí nejnovější moderní technologie. Jde o nejsilnější sdělovací prostředek ve školství. Pomocí vzdělávacích videospotů vysílaných v síti školních obrazovek instalovaných do stovek škol v České republice dochází k účinné podpoře prevence společensky nežádoucích jevů a zvyšování gramotnosti mladé generace. Výuka „v obraze“ tak otevírá nový styl komunikace mezi žákem a jeho učitelem, a poskytuje vhodné nástroje pro zefektivnění výuky na českých školách.

SIK_ilustracni

AXA a společenská odpovědnost

Skupina AXA se hlásí ke společenské odpovědnosti. Jejími prioritami jsou spolupráce s komunitami, podpora finanční gramotnosti a ohleduplný přístup k životnímu prostředí. Od roku 2007 je AXA generálním partnerem projektu Nadace Partnerství „Na zelenou“, který je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí při cestách do školy a zároveň je motivuje k dojíždění na kole či k docházení do školy pěšky. Od roku 2011 je AXA generálním partnerem školního informačního kanálu ŠIK, jehož prostřednictvím podporuje finanční gramotnost u žáků základních a středních škol.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články