IIR: Pojišťovnictví ČR & SR


			IIR: Pojišťovnictví ČR & SR
13.9.2013 Vzdělávání

Pojistný trh je neustále vystaven externím faktorům, které ovlivňují současný i budoucí vývoj. Jednotliví hráči museli vstřebat řadu legislativních novinek a vyrovnat se především s vlivy ekonomickými, demografickými, politickými a klimatickými změnami. Jak se bude situace nadále vyvíjet? Velmi klíčovou otázkou se stává novela občanského zákoníku, která bude mít dopad do několika oblastí pojistného trhu. Evropská směrnice Solvency II se transponuje do národních legislativ, avšak termín realizace se opět posouvá, bude 1. leden 2016 datem reálným? Jak se daří pojišťovnám připravit své interní procesy, aby byly v souladu s požadavky evropské směrnice? Přijďte a diskutujte o Vašich názorech a zkušenostech s jednotlivými hráči pojistného trhu.


Institute for International Research pro Vás připravil v pořadí již 10. ročník odborné konference

„Pojišťovnictví ČR & SR: trendy – legislativa – perspektivy“


Termín: 26. - 27. listopadu 2013
Místo konání: Prague Marriott Hotel


Co se na konferenci dozvíte:


Dopady ekonomického vývoje na pojišťovnictví

Perspektivy pojistného trhu

Legislativní novinky pod drobnohledem

Solvency II – výkaznictví a obchodní plánování

Trendy v životním a neživotním pojištění

Pojistné podvody – nápadům se meze nekladou

 

Sleva pro čtenáře oPojištění.cz 15% - přihláška zde

(pro využití slevy prosím uveďte do přihlášky tento kód: 15%opojisteni )


 

Získejte přehled o trendech pojistného trhu v České republice, na Slovensku i vesvětě. V čem se tyto trhy odlišují? Velmi aktuálním tématem loňského roku byla gender směrnice, jak se pojišťovny s touto problematikou vyrovnaly? Informujte se o aktuálníprávní úpravě distribuce, co lze očekávat od IMD2 a PRIPs?

V dopoledních sekcích druhého dne se budeme věnovat produktům životního aneživotního pojištění. Pojistný trh se i v loňském roce pohyboval na hranici stagnace. Vliv na tento vývoj mají především trendy předchozího období, ale i ekonomická situace. Mírný růst můžeme spatřovat v životním pojištění, na rozdíl neživotní pojištění se nese v klesající tendenci. Jaké novinky v produktovém portfoliu můžeme očekávat?

V odpoledním společném programu se budeme věnovat pojistným podvodům, které jsou achillovou patou všech pojišťoven. Jaké typy fraudu jsou nejčastější a jak se postupuje při řešení? Neváhejte a zúčastněte se této nezávislé platformy a načerpejteaktuální informace ze světa pojistného trhu!

Zároveň jsme pro Vás připravili seminář Prodej pojištění on-line, který se uskuteční ve čtvrtek 28. listopadu 2013. Informujte se aktuálních možnostech a perspektivách pojištění přes internet. Jaké rozdíly lze spatřovat u jednotlivých hráčů na trhu? Diskutujte o efektech, které přináší online prodej pojišťovně! Nenechte si ujít tento seminář, protože budoucnost si žádá být online!

 

Ing. Lenka Srchová
Senior Conference Producer

Institute for International Research


 

Zdroj: IIR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články