Dvě české naděje se účastní fotbalového kempu v Allianz aréně


			Dvě české naděje se účastní fotbalového kempu v Allianz aréně
6.8.2013 Ze života

Allianz Junior fotbalový kemp se bude konat letos již po páté a opět v Mnichově. Od 7. do 12. srpna 2013 se do sídla největší evropské pojišťovny sjede 75 teenagerů z 25 různých zemí, aby se zdokonalili ve svém oblíbeném sportu pod vedením mládežnických trenérů FC Bayernu Mnichov. Také dva mladíci z Čech vyjedou uprostřed prázdnin za fotbalovým dobrodružstvím do Německa a na pár dní se stanou mezinárodní fotbalovou superstar. Letos to štěstí mají 15letý Dominik Dědek z FK Baumit Jablonec a 16letý Adam Nývlt z FC Vrchlabí.

Allianz je dlouhodobě spojena jak s klubem FC Bayern Mnichov, tak i s jeho domovským stadionem, jejíž pojmenování nosí. Každoročně se její fotbalový kemp pořádá právě tam a sjedou se do ní mladí fotbalisté a fotbalistky ve věku 14 – 16 let, kteří byli vybráni z mnoha tisíc uchazečů v zemích celého světa. Ti se mohou radovat z jedinečných šesti dnů soustředění s profesionálními mládežnickými trenéry FC Bayernu Mnichov.

A to není jediný zážitek, který je pro ně přichystán, mezi další patří možnost vidět na vlastní oči fotbalové hvězdy – členy vítězného týmu Ligy mistrů jako jsou Bastian Schweinsteiger, Phillip Lahm, Javi Martinez, Thomas Müller, Manuel Neuer a další. Mladí fotbalisté a fotbalistky se také zúčastní prohlídky světově proslulé Allianz Arény i zahajovacího utkání bundesligy.

Cílem fotbalového kempu je mimo jiné přivést dohromady mladé lidi různých národností a kromě rozvoje fotbalových dovedností jim také pomoci poznat cizí kultury a třeba i získat přátele. "Každý účastník Allianz Junior fotbalového kempu pochází z různého sociálního a kulturního zázemí, ale pro všechny z nich je sdílenou vášní fotbal, který jim pomůže překonat hranice a ukáže způsob, jak rozvíjet fyzické, duševní a sociální dovednosti. Naším posláním je pomáhat lidem v každé životní situaci, proto vítáme příležitost být i u příjemných chvil a zážitků, třeba právě při sportu a kemp je ideální ukázkou i této naší úlohy,“ řekl Dr. Christian Deuringer, ředitel Global Brand Managementu Allianz SE.

"Allianz Junior Football Camp může inspirovat další generaci mladých fotbalistů. Každým rokem získává camp stále větší ohlas a my jsme rádi a hlavně hrdí na to, že nám pomáhají naši dlouholetí partneři, s Allianz například letos oslavujeme již 5. výročí spolupráce," uvedl Karl-Heinz Rummenigge, výkonný předseda představenstva FC Bayern Mnichov. První Allianz Junior Football Camp se konal v roce 2009 a jeho pokračující úspěch vedl k rekordnímu počtu žádostí o účast od dětí z celého světa.

Mladé české naděje se na mnichovské dobrodružství těší, zejména na poměření svých sil a dovedností s ostatními vrstevníky. Domácí fotbalisty velmi dobře znají a jejich přáním je zahrát si někdy bundesligu. Možná, že letos k tomu za pár dní udělají první krok. A jak to vypadalo na fotbalovém kempu loni? Podívejte se na jeho průběh očima našich loňských reprezentantů: video zde

Allianz Junior Football Camp je součástí globální iniciativy "Allianz Fotbal pro život". Jejím cílem je propojit fotbalové nadšence z celého světa a usnadnit mezikulturní výměny. Bližší informace, aktuální foto a video materiály, rozhovory s hráči Bayernu, stejně jako fotky, videa a příběhy z minulých táborů Allianz Junior Football lze najít na těchto internetových stránkách.

football-for-life

sponsoring.allianz.com

 

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články