Enron: Jeden ze sedmi e-mailů v práci byl kancelářský drb


			Enron: Jeden ze sedmi e-mailů v práci byl kancelářský drb
13.6.2012 Ze života

Přestože mnoho lidí si v těchto dnech rádo postěžuje, jak moc je to v práci těžké, přesto si mnozí najdou čas na to dopřát si trochu kancelářských drbů, říká zpráva.

Studie, kterou vydal minulý týden Georgia Institute of Technology v Atlantě, dochází k závěru, že ze 112 e-mailů, které denně odeslal průměrný firemní uživatel, jeden ze sedmi může být pojmenován jako drb. Studie byla založena na zkoumání 600 000 e-mailů, odeslaných z dnes již zkrachovalé firmy Enron Corp.

Drby jsou běžné na všech úrovních podnikové hierarchie, konstatoval Eric Gilbert, odborný asistent na Georgia Technologic School of Interactive Computing a spoluautor studie. Výzkum ukázal, že zatímco nejvíc klepů procházelo mezi řadovými zaměstnanci, druhý největší počet byl zaregistován mezi Enronem a jeho řediteli. Největší počet pomluv směřoval od ředitelů ke generálnímu řediteli společnosti.

"Pomluvy nemusí být nutně špatné," řekl Gilbert a dodal: "Když říkáte "drby," většina lidí si okamžitě doplní negativní výklad, ale ve skutečnosti je to velmi důležitá forma komunikace ....

Pro účely studie jsme považovali drby jen jako prostředek pro sdílení sociální informace." Nicméně studie také zjistila, že "negativní drby", byly ve skutečnosti 2,7 krát častější než „pozitivní“ drby, ale ve významné části zprávy byly označeny jako "neutrální", uvádí zpráva.

Eric Gilbert dodává, že to, jak se chovali lidé uvnitř Enronu, se významně nelišilo od většiny dalších amerických korporací.

Business Insurance


Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS