Policie obvinila zloděje Fillových obrazů


			Policie obvinila zloděje Fillových obrazů
19.12.2011 Ze života

Policie obvinila šest lidí z krádeže čtyř obrazů od Emila Filly. Policisté je o víkendu pozatýkali v Ústeckém, Libereckém a Královehradeckém kraji.

Dva zadržení jsou obviněni z krádeže, hrozí jim až deset let vězení. Další čtyři osoby policie obvinila z podílnictví, mohou jít do vezení až na osm let. Podle serveru iDNES patřili zloději k rozsáhlému gangu, který se zaměřuje na krádeže obrazů.

Obrazy od Emily Filly zmizely v polovině listopadu z galerie na zámku Peruc n Lounsku. Podle ředitelky galerie Alice Štefančíkové jsou nyní v dobrém stavu, byť bez rámů.

První zásahy podle serveru probíhaly v Hradci Králové, ještě v pátek odtud kriminalisté eskortovali několik pachatelů do Ústí nad Labem, kde okamžitě začali s výslechy.

K zásahu se policie podle serveru chystala již na konci předminulého týdne, ale kvůli rozvětvenosti celé skupiny ji odložila až na tuto sobotu.

Obrazy nebyly pojištěné, prý by to bylo příliš drahé. Podle odborníků byly po krádeži prakticky neprodejné. Policie po nich vyhlásila celostátní pátrání a upozornila i kolegy v zahraničí.

Aktuálně.cz

Zdroj: Aktuálně.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS