Valentýna slaví dvě třetiny Čechů, svůj vztah by si pojistila pětina z nich


			Valentýna slaví dvě třetiny Čechů, svůj vztah by si pojistila pětina z nich
13.2.2015 Spektrum

Více než dvě třetiny Čechů – přesně 69 % - slaví svátek svatého Valentýna. Pro ostatní je to datum jako každé jiné. „Rovná pětina by si ráda uzavřela pojištění pro případ, že by jejich vztah ztroskotal,“ říká Jiří Cívka, tiskový mluvčí pojišťovny Generali, která si nechala zpracovat exkluzivní valentýnský průzkum. Ze statistik pak vyplývá, že na svatého Valentýna řeší likvidátoři pojišťovny Generali přibližně o deset procent více škod z povinného ručení než je denní celoroční průměr. „Zajímavým ukazatelem je průměrná výše škody, která naznačuje, že na Valentýna převládají plechové škody menšího rozsahu, obvykle z nepozornosti“, komentuje statistiky pojišťovny Generali Jiří Cívka.

67 % Čechů, kteří by chtěli svůj vztah pojistit, by do takového pojištění investovalo tisíc korun ročně. 13 % by za pojištění vztahu dalo deset tisíc. „Celá jedna pětina by v případě pojištění vztahu na peníze vůbec nehleděla,“ přidává zajímavý výsledek průzkumu pojišťovny Generali Jiří Cívka.

Podle průzkumu by pětina dotazovaných přitom pojištění vztahu darovala nebo si přála dostat k Valentýnu jako dárek. Nejčastěji Češi kupuji k Valentýnu drobnosti pro radost (27 %), květiny (17 %) nebo sladkosti (14 %). Pět procent pořizuje prádlo, tři procenta pak šperky. Devět procent valentýnský dárek nespecifikovalo a sedmadvacet procent Čechů dárek k Valentýnu neřeší.

„Lidé nejčastěji investují do dárku do pěti set korun,“ upřesňuje Jiří Cívka z Generali. Tuto odpověď zvolilo v průzkumu 46 % dotazovaných. 22 % lidí koupí dárek v hodnotě 500 – 1000 korun. 5 % lidí je ochotno investovat do dárku i víc než tisícovku. Oproti tomu skoro třetina Čechů Valentýna neslaví a nebude do dárku investovat vůbec nic.

Žádost o ruku, nebo o rozvod?

Více než třetina Čechů, konkrétně 37 % procent, považuje svátek svatého Valentýna za vhodný den k žádosti o ruku, jedno procento by na svatého Valentýna naopak podalo žádost o rozvod.

Pro 16 % procent lidí je Valentýn vhodný den k tomu, aby zůstali celý den v posteli. 3 % by vyrazila s kamarády na pivo. „Pro čtyřiačtyřicet procent lidí není Valentýn nijak výjimečnou příležitostí,“ uvádí Jiří Cívka z Generali.

Z průzkumu také vyplynulo, že pětačtyřicet procent lidí slaví svátek zamilovaných nejraději doma nebo někde v restauraci. Sedmadvacet procent dotazovaných se ale chystá vyrazit o Valentýnu na výlet a udělat si hezký víkend.

Pozor na hlavu v oblacích!

Jak vyplývá z dlouhodobých statistik Generali, měli by se výletníci mít na pozoru. Zejména pokud se posadí za volant. Den Svatého Valentýna, 14. únor, je totiž v počtu nahlášených pojistných událostí mírně nadprůměrný. Výše škody však naštěstí bývá podprůměrná.

„Loni nahlásili naši klienti po Valentýnu na 80 škod z povinného ručení. Jejich průměrná výše dosáhla necelých třicet tisíc korun,“ upřesňuje Jiří Cívka z Generali. Denní průměr se přitom v roce pohyboval kolem 65 hlášení s průměrnou škodou přesahující 40 tisíc korun.

Data mohou naznačovat, že zamilovaní řidiči mohou mít občas hlavu v oblacích. Spoléhat na anděla strážného, který při nich zřejmě stál v minulosti, se však nemusí vyplatit.

Zajímavostí je, že Valentýna loni v počtu nepříjemností na silnicích, které klientům Generali pomáhalo řešit povinné ručení, překonal pátek 13. června. Ostatně opatrnosti nebude určitě nazbyt ani letos. Kromě nadcházejícího Valentýna, který připadá na sobotu, nás čekají dokonce tři „smolné“ pátky. První nastane hned zítra, další v březnu a poslední nás čeká v listopadu.

Generali

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články