Alfred Huger o umělé inteligenci a kyber-kriminalitě


			Alfred Huger o umělé inteligenci a kyber-kriminalitě

Kanaďan Alfred Huger viceprezident společnosti Cisco za divizi detekce pokročilých hrozeb v rozhovoru pro iHNed.cz uvedl, že hackerská komunita se stále profesionalizuje a umělá inteligence je jasný krok v další softwarové obraně systémů.

Alfred Huger v oboru IT bezpečnosti a umělé inteligence ušel dlouhou cestu. Založil několik firem, které následně prodal velkým korporacím a nyní působí ve společnosti Cisco. V rozhovoru pro iHNed.cz mluví o vývoji ve virtuálním světě i posunu myšlení zákazníků.

Když se dnes bavíte s firmami, otázka už nezní, jestli je někdo napadne, ale kdy se tak stane. Vnímání hrozby kybernetického útoku se v posledních letech hodně posunulo, je to už běžné téma při rozhovorech nejvyšších vedení firem,“ popisuje změny v uvažování byznysmenů, které si vynutili čím dál aktivnější hackeři, jejichž úroveň a profesionalizace stále roste.

Do oboru přicházejí úplně noví protivníci, průměrná kvalita lidí, kteří pronikají do sítí, šla hodně nahoru, už to nejsou jen znudění teenageři. Útočníci financovaní vládou tu byli vždy, teď to je ale častější a viditelnější,“ říká Huger a dodává: „Další důvod, proč je znát takové zlepšení, je dostupnost materiálů, z nichž se lze učit. Před 15 lety jste se museli hodně sebeobětovat, abyste dokázali napsat kód na červa, který pronikl do nějaké firemní sítě. To bylo utrpení, nebyla na to skoro žádná dokumentace, takový člověk se musel naučit síťové protokoly. Dnes jsou v knihkupectvích knížky a návody, na YouTube totéž.


Čtěte také: 6 trendů počítačových rizik. Na co si firmy musí v 2017 dávat pozor?


Právě umělá inteligence a strojové kognitivní učení jsou něco co dnes tvoří pro firmy výhodu. „Dnes musíte do každého balíčku pro klienty dostat, nějaký prvek strojového učení a umělé inteligence, jinak se to neprodá, zákazníci to žádají. Před pár lety to bylo naopak, nikdo tomu nevěřil, dávali od toho ruce pryč,“ směje se kanadský byznysmen.

Klíčovou otázkou pro firmy je dnes integrace. Mají obvykle několik dodavatelů bezpečnosti − něco pro cloud, něco pro počítače zaměstnanců, něco pro svou síť. Je ale důležité, aby to spolu všechno umělo správně komunikovat, aby když dojde k průniku na vzdálený server, automaticky se k němu nemohli dostat třeba zaměstnanci ze svých počítačů doma. To je velká výzva a dobrá šance i pro firmy jako Cisco," uzavírá Alfred Huger pro iHNed.cz

Zdroj: iHNed.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Je nejvyšší čas si uvědomit, že svoboda (nejen podnikání) dělá z lidí idioty

Dr. Zdeněk Moravčík,  28. 2. 2017

Co žádají zákazníci nemůže inteligentní společnost zajímat.
Budou-li zákazníci žádat křišťálové věštecké koule místo názoru vědeckého odborníka, medicínu z kraví moči místo vědeckého léku, virguli místo vědeckého postupu, tak jim vyhovíme?
A co až budou zákazníci žádat upálení mladé panny, protože "jinak se to neprodá"?

RSS

Související články