Samsung ohlídá vás i váš vozový park s novým produktem Connect Auto


			Samsung ohlídá vás i váš vozový park s novým produktem Connect Auto
25.2.2016 Technologie

Společnost Samsung Electronics přichází s novým telematickým řešením pro automobily, na jehož vývoji spolupracoval s lídry v automobilovém průmyslu. Systém Samsung Connect Auto je ideální pro pojištění vozových parků.

Společnost Samsung Electronics přichází s novým telematickým řešením pro automobily, na jehož vývoji spolupracoval s lídry v automobilovém průmyslu. Systém Samsung Connect Auto je ideální pro pojištění vozových parků.

Samsung spojil do jednoho zařízení současné hardwarové technologie s jeho datovými službami a zabezpečením. Vznikl tak jednoduchý malý adaptér, kompatibilní se všemi druhy moderních vozidel se zajímavým portfoliem funkcí.

Zařízení Samsung Connect Auto se zapojuje přímo do portu OBD II pod volantem. Nabízí okamžitá upozornění, která pomáhají uživatelům zlepšit jejich styl řízení včetně efektivnější spotřeby paliva. Zároveň poskytuje wi-fi připojení, takže cestující mohou zůstat on-line. O zabezpečení se stará Samsung KNOX (mobilní bezpečnostní platforma). Samsung Connect Auto je dostupné řešení, které staví ochranu a bezpečí na první místo. Zároveň obohacuje zkušenosti cestujících v autě i mimo něj.

OBD_port


Čtěte také: Telematika v pojišťovnictví. Jak vidí její budoucnost softwarová společnost CSC


 

AXA si cení spolupráce se společností Samsung na vývoji zabezpečeného ekosystému Connected Car, který, věříme, přinese více klidu našim zákazníkům, poskytne jim dodatečné pojištění a asistenční služby a také přispěje k lepším podmínkám při řízení vozu,“ uvedl Serge Morelli, náměstek generálního ředitele AXA Partners a generální ředitel AXA Assistance.

samsung-connect-auto2

Co se skrývá uvnitř

  • Zařízení běží na operačním systému Tizen.
  • Podpora bezpečné jízdy pomocí algoritmů geo-fencing a hodnocení řidiče.
  • V případě nehody uvědomí nouzová upozornění řidičovy kontakty a k dispozici jsou i asistenční služby.
  • Automobil je vyhledatelný v reálném čase aplikací Find My Car pomocí LTE a GPS.
  • LTE wi-fi hotspot umožňuje přístup k internetu.
  • S šetřením paliva pomáhá řidičům analýza efektivní spotřeby. Činí tak s využitím patentovaných algoritmů, které analyzují ujetou vzdálenost, čas a cenu paliva. To je cenná funkce nejenom pro lidi z oblasti dopravy a logistiky.
  • Automatické generování knihy jízd. Uživatelé mohou sledovat výdaje na cestování za prací, což zvyšuje efektivitu podnikové mobility.

Virtuální mechanik zároveň kontroluje stav vozu z diagnostického portu, aby doporučil služby údržby a opravy nabízené specializovanou sítí. Řidič tak získá rychlou informaci o výkonu vozu a může snížit náklady na opravy.

Řidiči také mohou využít funkci Usage-Based Insurance (UBI) – rozhodnou se sdílet své údaje o vozidle, aby získali například výhodnou nabídku pojištění. Systém je ideální pro majitele vozových parků, kteří bez zásahu do vozidla mohou sledovat všechny potřebné údaje, které jim usnadní administrativu a rovněž kontrolu nad zaměstnanci, kteří s automobily nemusí zacházet vždy úplně tak, jako s vlastním autem.

Samsung Connect Auto bude nejprve k dispozici ve druhém čtvrtletí v USA. Prvním bezdrátovým poskytovatelem tohoto řešení v USA bude společnost AT&T.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články