Allianz pojišťovna pokořila unikátní rekord, 179 kolegů společně načetlo audioknihu


			Allianz pojišťovna pokořila unikátní rekord, 179 kolegů společně načetlo audioknihu
17.12.2015 Téma

Zaměstnanci Allianz pojišťovny si na své konto připsali zajímavý rekord z oblasti charity. Sto sedmdesát devět kolegů společně v průběhu roku 2015 načetlo audioknihu pro nevidomé. „Vyčetli“ si tak unikátní rekord od pelhřimovské agentury Dobrý den. Tolik hlasů jako v audioverzi encyklopedické knihy Olgy Spalové Co to je, když se řekne… se ještě v žádné jiné české audioknížce nesešlo.

Zaměstnanci pojišťovny si mezi sebou rozdělili celkem 222 známých i méně známých úsloví, které kniha poutavou formou vysvětluje, a každý z nich načetl jednu nebo i více kapitol. Populárně-naučnou publikaci Allianz vybrala a celý projekt zrealizovala ve spolupráci s Nadací Leontinka, která tak knížku dětem se zrakovým postižením bude moci darovat „pod stromeček“. Celoročně ji pak budou mít k dispozici v Knihovně a tiskárně pro nevidomé K. E. Macana v Praze, kde byla kniha načtena i zkompletována.

Jsem moc ráda, že jsme do projektu šli a že se nám ho podařilo úspěšně dokončit. Kromě toho, že jsme společnými silami načetli knížku pro ty, kteří by se k ní jinak dostali jen stěží, jsme se poučili a něco nového poznali i my. Natáčení v profesionálním nahrávacím studiu bylo pro řadu z nás velkým zážitkem,“ uvádí Nelly Talášková ze správní rady Allianz nadačního fondu, který celofiremní aktivitu organizačně zastřešil.

Slavnostní křest nové audioknížky proběhne ještě před Vánoci a dílo, do kterého zaměstnanci vložili více než 76 nahrávacích hodin a hlavně spoustu nadšení, pak už poputuje přímo do Nadace Leontinka. Jejím posláním je umožnit dětem a studentům se zrakovým postižením integraci do společnosti a zaměstnanci Allianz pojišťovny doufají, že svým dobrým skutkem jim v tom takto alespoň trochu pomohou i oni.

Zdroj: Allianz pojišťovna, a. s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články