Americký úřad po Volkswagenu chce, aby odkoupil některá auta od zákazníků


			Americký úřad po Volkswagenu chce, aby odkoupil některá auta od zákazníků
20.11.2015 Téma

Téměř půl milionu vozů. O takovém čísle hovoří kalifornský úřad pro čisté ovzduší a jedná s automobilkou o zpětném odkoupení vozů od nespokojených zákazníků.

 

Ve Spojených státech se aféra „dieselgate“ stále nijak neustálila. Automobilka, která přiznala manipulaci s hodnotami emisních limitů, teď čelí nátlaku kalifornského úřadu pro čisté ovzduší (CARB) a její šéfce Mary Nicholsové.

Ta tvrdí, že dřívější zkušenosti z podobných kauz ukazují, že úpravy automobilů, které chce VW provést, aby dodržel příslušné limity, nefungují.

Domnívám se, že je poměrně pravděpodobné, že Volkswagen bude od majitelů muset odkoupit minimálně část vozového parku." Nicholsová vyzvala, aby VW předložil návrh ochrany životního prostředí, který by kompenzoval nadbytečné emise jeho vozidel.

Volkswagenu dnes vyprší konečný termín, do kterého má kalifornským úřadům předložit plán na úpravu aut umožňujících manipulovat s výsledky měření emisí. Pokud koncern regulátorům nepředloží uspokojivé řešení, je zde podle Nicholsové možnost, že bude muset vyloučit problematické automobily ze silničního provozu.

Celá aféra se podle posledních zjištění celosvětově týká zhruba 11 milionů aut, včetně asi 1,2 milionu vozů české součásti Škoda Auto.

Ve Spojených státech bylo zmíněným softwarem vybaveno zhruba 482 000 vozů. Za každý z těchto automobilů může Volkswagen dostat pokutu 37 500 dolarů. Celková pokuta v USA by tak mohla dosáhnout až 18 miliard dolarů (453,2 miliardy Kč).

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články