Jezděte bezpečně s Allianz a mincí v hodnotě 1 euro


			Jezděte bezpečně s Allianz a mincí v hodnotě 1 euro
27.10.2011 Téma

V těchto dnech se diskutuje o tom, že od příštího úterý už by měla všechna auta v naší zemi jezdit na zimních gumách. Bohužel, ani ti, kteří už přezuli, často nemohou být zcela v klidu. Hodně řidičů totiž v zimě jezdí na opotřebovaných zimních pneumatikách. Jak zjistíte, zda mezi ne nepatříte i Vy?

Sami motoristé si mohou každoročně udělat v této souvislosti zajímavý test. Podle odborníků z Technologického centra Allianz u Mnichova k tomu stačí obyčejná jednoeurová mince, kterou vložíte mezi lamely na pneumatikách. Pokud bude její zlatý okraj vidět, pak hloubka vzorku nesplňuje předepsané minimum - 4 milimetry.

Zimní pneumatiky jsou měkčí a jejich směs společně s příčnými lamelami zaručuje dokonalejší přilnavost. Díky tomu pak lépe zabírají na povrchu vozovky. Podstatně kratší brzdnou dráhu zajišťují i v dešti a jakmile vozovku pokryje sníh a led, tento rozdíl se oproti letním pneumatikám ještě zvětšuje.

Pokud klesne teplota pod sedm stupňů Celsia, přestávají letní gumy plnit svoji roli. Jak ji budou plnit ty zimní? Záleží na stylu jízdy a také na jejich kvalitě. To první ovlivníte sami, to druhé si můžete vyzkoušet s jedním eurem v kapse.

Bezpečnou jízdu i v nadcházejících měsících Vám všem přeje :-)

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články