Kladný hrdina pojišťovák v kinech


			Kladný hrdina pojišťovák v kinech
16.12.2015 Téma

V loňském roce jsme v našem pravidelném seriálu Pojišťovnictví v roce 2015 otevřeli téma, které se týkalo návrhů, jak přiblížit pojištění lidem. Mezi mnoha názory o edukaci dětí na základních školách a informačních kampaních se objevil jeden zajímavý nápad. Podle Kateřiny Lhotské by image pojišťovnictví mohl vylepšil kladný hrdina pojišťovák, v některém z nekonečných televizních seriálů.

Neuplynul ani rok a máme tu první vlaštovku. Nejedná se sice o telenovelu, ale v jednom Hollywoodském filmu se objevila kladná sympatická postava, prodávající životní pojištění a současně asistující hlavnímu hrdinovi v plnění jeho poslání.

Film o kterém je řeč se jmenuje Muž na laně od režiséra Roberta Zemeckise, který má rovněž na kontě filmy Forrest Gump, Trosečník, nebo Návrat do budoucnosti. Film vypráví příběh ze sedmdesátých let, kdy se mladý pouliční umělec Philippe Petit z Paříže rozhodne přejít na vysutém laně nataženém mezi dvěma věžemi Světového obchodního centra (tehdy těsně před jejich dostavením) z jedné věže na druhou ve výšce 417 metrů.

Celý plán byl samozřejmě nelegální a vyžadoval pečlivou přípravu a rovněž komplice. Ve chvíli, kdy Philippe Petit hledá komplice pro jeho plán, přichází na scénu postava Barryho Greenhouse, kterého hraje Steve Valentine. Barry je zprostředkovatel životního pojištění a současně jedna z komických postav filmu.

muz3

Pomůže hlavnímu hrdinovi proniknout na střechu jižní věže a v den D mu pomáhá s natažením lana. Ve zbytku filmu již jeho povolání zmíněno není, to však nijak neubírá této první vlaštovce na hodnotě.

Steve Valentine

Steve Valentine v roli Barryho Greenhouse

muz2

V následujících filmových sezónách určitě přijde mnoho dalších hrdinů, z naší branže a napomůžou tak reputaci pojišťovnictví v očích veřejnosti. Pokud se o nějakém dalším dozvíte, budeme rádi, když nám dáte vědět.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články