Logika loga českých pojišťoven: AIG


			Logika loga českých pojišťoven: AIG
25.2.2016 Téma

Pojistně-grafický seriál Logika Loga nás provází „obrázky“ a „symboly“ které máme den co den na očích, ale mnohdy nám ani nedojde, co symbolizují. Přitom často vystihují podstatu a filozofii celé pojišťovny. V tomto seriálu si projdeme jednotlivé „ikony“ pojistného trhu a dozvíme se něco o jejich významu. Dnes budeme pokračovat pojišťovnou AIG.

Pojistně-grafický seriál Logika Loga nás provází „obrázky“ a „symboly“ které máme den co den na očích, ale mnohdy nám ani nedojde, co symbolizují. Přitom často vystihují podstatu a filozofii celé pojišťovny. V tomto seriálu si projdeme jednotlivé „ikony“ pojistného trhu a dozvíme se něco o jejich významu. Dnes budeme pokračovat pojišťovnou AIG.

AIG kdysi AIG dnes

Logo AIG se během působení na trhu nijak výrazně neměnilo, razantní obměnou prošla společnost v několika zemích, včetně České republiky, kde mezi lety 2009 a 2012 vystupovala pod značkou Chartis Europe Limited. Poté se opět přešlo pod mezinárodně uznávanou značku AIG a k novým výzvám se společnost postavila s modernizovaným logem.

V České republice vystupuje společnost již pod šestým názvem za 24 let působení, přičemž nejdéle (9 let) vydržel název První americko-česká pojišťovna a.s. Současné AIG Europe Limited, organizační složka pro Českou republiku funguje od zmiňovaného roku 2012. Poslední úprava proběhla na konci roku 2015, kdy ke klasickému logu přibyla registrační ochranná značka, o další změně či úpravě se momentálně neuvažuje.

AIG_past

Jak a proč

Tehdejší CEO Bob Benmosche se při představování modernizovaného loga, uvedeného po překonání nejtěžšího období v historii firmy, vyjádřil takto: „Současná podoba loga symbolizuje přestavěnou a dopředu hledící AIG – moderní, dynamickou, transparentní a oživenou.“  

Největší z největších

Velikost a umístění největšího loga AIG bohužel není znám. Největší pozornosti se mu ale určitě dostává na dresech novozélandských ragbistů All Blacks, jejichž je AIG sponzorem.

 ALLblack

Hodnota loga

Podle žebříčku Global 500 z roku 2015 je AIG 199. nejhodnotnější značkou světa s hodnotou těsně přes 6,5 miliardy dolarů.

 


 

 

Pro ty, kteří nikdy neviděli slavnou Haku od novozélandských světových šampionů v ragby, máme video.

 

Podívejte se také na video internetové televize Stream.cz, která natočila v rámci seriálu „Slavné značky“ díl o AIG.

video aig

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články