Pojišťovnictví v roce 2017: Jiří Schneller generální ředitel Aegon


			Pojišťovnictví v roce 2017: Jiří Schneller generální ředitel Aegon
3.2.2017 Téma

Pravidelný každoroční seriál Pojišťovnictví v roce, přináší pohled generálních ředitelů a osobností pojistného trhu na uplynulý rok i výhled na rok nadcházející. Dnes odpovídá generální ředitel pojišťovny Aegon Jiří Schneller.

Rok 2016 byl velmi bohatý na změny v legislativě. Která změna byla pro Vaši společnost nejnáročnější a proč?

Trh s pojištěním loni ovládlo téma regulace provizí, což bylo samozřejmě důležité i pro nás, protože Aegon spolupracuje výhradně s externími zprostředkovateli. I přes krátký čas, který jsme na zavedení změn měli, jsme vše zvládli a od 1. 12. 2016 nabídli našim zprostředkovatelům zajímavé podmínky. Zásadnější pro nás však bylo spuštění produktu pojištění dlouhodobé péče ve stáří, které doposud na českém trhu nebylo k dispozici.

Na listopadové konferenci ČAP se hovořilo o tom, kolik prostředků si v pojišťovně vyžádá compliance. Mohl byste procentně vyjádřit, jak velkou část režijních nákladů spotřebuje compliance u vás?
Požadavky na tzv. compliance stále rostou, ale my v Aegon je bez problémů zvládáme. Například naši připravenost na ORSA, což je 2. pilíř Solvency II, označila ČNB jako jednu z nejlepších na trhu. Kolik nákladů nás stojí být v souladu s požadavky regulace, jsme nepočítali, pro nás je důležité, že všechny tyto požadavky splňujeme.

V letošním roce se plánuje ukončení intervencí ČNB. Jaký to bude mít dopad na pojišťovnictví a jak této změny využije vaše pojišťovna?

Domnívám se, že ukončení intervencí na oblast životního pojištění mít velký dopad nebude.

Můžeme se od Vaší pojišťovny letos těšit nějaké inovace a novinky?

Samozřejmě. Aegon každoročně přichází s inovativními řešeními u nových i stávajících produktů. Loni jsme na trh přinesli zcela jedinečné pojištění dlouhodobé péče a tuto oblast chceme ještě dále rozvíjet, a to nejen co se týká pojištění. V současné chvíli připravujeme nové stránky www.pece.cz, které budou užitečným pomocníkem všem, kteří se s tímto problémem v životě setkávají. Plánujeme také významnější vylepšení našeho hlavního produktu. Ale více vám zatím nemohu prozradit.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články