Šéfa vojenské pojišťovny vyšetřuje protikorupční policie


			Šéfa vojenské pojišťovny vyšetřuje protikorupční policie
9.12.2015 Téma

Ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny Karel Štein je obviněný kvůli podivnému hospodaření s ročním obratem 12 miliard korun. Informaci přinesly jako první Lidové noviny a píší o podezřelém vyplácení více než dvaceti zakázek.

 

Protikorupční policie obvinila ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karla Šteina z nehospodárného nakládání s majetkem firmy. Spolu s ředitelem VoZP vyšetřuje policie tři další subjekty ze soukromé sféry.

Lidové noviny, které tuto informaci zveřejnily jako první uvádějí, že členové správní rady, kteří mají dohlížet na chod pojišťovny, o stíhání Šteina doposud nevěděli.

Generální ředitel považuje své obvinění za zcela absurdní a chápe ho jako další pokus o kriminalizaci Vojenské zdravotní pojišťovny,“ komentoval situaci mluvčí pojišťovny Richard Medek.

Podle zdrojů je pozornost protikorupční policie zaměřena právě na generálního ředitele a to při řešení 20 podezřelých zakázek.

Trestní oznámení na VoZP kvůli podezřelému hospodaření podalo už před dvěma lety ministerstvo zdravotnictví. Náměstek ministra tehdy navrhoval Šteinovo odvolání, k němuž ale nedošlo.

VoZP, která mimo jiné zajišťuje lékařskou péči českým vojákům, měla na konci loňského roku zhruba 700 tisíc klientů a za zdravotní péči loni vydala 14,41 miliardy korun.

Zdroj: LN

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články