Téma: Pojišťovna AIM


			Téma: Pojišťovna AIM
29.1.2013 Téma

Maďarský Úřad pro finanční dohled (HFSA) s přihlédnutím k dostupným informacím a v zájmu zajištění práv klientů situace odebral licenci pojišťovně AIM General Insurance Company.

Jak probíhá likvidace maďarské pojišťovny? Vše sledujeme na oPojištění.cz.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Likvidace

B.mildik,  31. 5. 2013

Dobrý den, chci se zeptat jak má vypadat dopis a hlavně co přesně má obsahovat - kvůli likvidaci AIM. Měla jsem pojištěna u Guarenty Group od ledna 2012 a před dvěma dny my také přišel dopis o likvidaci AIM.
Děkuji moc za rady, nikde na internetu jsem nenašla žádné informace.

aim

fery,  30. 5. 2013

pojišťovna mi rovněž poslala dopis s výzvou k přihlášení pohledávky. J á jsem vša k nikdy žádný styk s touto pojišťovnouu neměl a nevím zda na to mám vůbec nějak reagovat. Vše je psané maďarštinou a já tento jazyk neovládám.  

dopis

l,  30. 5. 2013

1.část:
Oficiální vyjádření společnosti AIM Czech Republic s.r.o.Praha, 28.5.2013
Pojišťovna AIM Insurance přišla rozhodnutím maďarského dozorového orgánu k 28.1.2013 o licenci k pojišťovací činnosti. Tato pojišťovna poskytovala své služby i v České a Slovenské republice prostřednictvím pojišťovacích zprostředkovatelů (AAA Auto, Cargarant a AIM Czech Republic). Jednalo se o pojistné produkty „pojištění mechanických závad“ , GAP a pojištění státního příspěvku. V současné chvíli je pojišťovna řízena likvidátorkou, která obesílá své klienty, kteří v minulosti uzavřeli s pojišťovnou pojistnou smlouvu a vyzývá je k uplatnění pohledávky vůči pojišťovně.
Klienti společnosti AAA jsou stále pojištěni, neboť společnost AAA na své vlastní náklady pojistila všechny své klienty u pojišťovny UNION a jejich smlouvy na pojištění mechanických závad (známé pod názvem „prodloužená záruka“) pla

dopis

l,  30. 5. 2013

pokračování..... Pokud patříte mezi tyto klienty, na dopis neberte zřetel, neboť Vám nevznikla žádná újma.

Pokud nepatříte mezi klienty AAA Auto a chcete uplatnit svou pohledávku vůči AIM Insurance, musíte tak učinit na adresu uvedenou v dopisu, který jste obrdžel/a, můžete tak učinit v českém jazyce, ale nadepište jej „KÖVETELÉS BEJELENTÉSE“. Uveďte číslo pojistné smlouvy a své osobní údaje. Přihlášky musí být zaslány ve 40 denní lhůtě, která běží od 2.5.2013. Přihlášky zaslané na naši adresu nejsou platné!!! AIM Czech Republic je pojišťovací zprostředkovatel, nikoli pojišťovna.
Omlouváme se za komplikace,
Lucie Penková
Business Manager
AIM CZECH REPUBLIC s.r.o.
Spálená 4
110 00 Praha 1
T: 277 002 500

RSS

Související články