Vyšel nový Pojistný obzor. Co najdete na jeho stránkách?


			Vyšel nový Pojistný obzor. Co najdete na jeho stránkách?
12.1.2016 Téma

Odborný čtvrtletník českého pojišťovnictví Pojistný obzor, který komentuje vývoj ekonomiky členských pojišťoven České asociace pojišťoven, vyšel na konci roku 2015 svým závěrečným 4. číslem. Toto vydání se věnovalo jak legislativním procesům, tak pojištění cizinců a vývoji produktů. Na modrobílých stránkách však naleznete mnohem víc.

K rozhovoru byl tentokrát přizván předseda představenstva ČSOB Pojišťovny Vladimíra Bezděka, který zavzpomínal na své působení na Slovensku nebo se podělil o názor na nepodařenou důchodovou reformu.

V rubrice Na aktuální téma se stálá dopisovatelka Pojistného obzoru Lucie Jandová zaměřila na detailní popis vývoje novely zákona č. 159/1999 Sb. týkající se pojištění cestovních kanceláří. Vypadá to na dobrý konec… To se bohužel v této chvíli nedá říci o novele zákona o pojišťovnictví, kterou se v rubrice Legislativa a právo zaobírala Eva Kozojedová z pojišťovny Generali. Hlavní právník České bankovní asociace Filip Hanzlík čtenářům v časopise přibližuje situaci týkající se tzv. teritoriality neboli místní příslušnosti soudních exekutorů. Tradiční autor Pojistného obzoru Ing. Jaroslav Mesršmíd, CSc., MBA přináší základní pohled na aktuální znění směrnice IDD. Po dlouhém, náročném a rozporuplném posuzování návrhu směrnice o zprostředkování pojištění z července 2012 bylo totiž konečně dosaženo v rámci trialogu potřebné shody ohledně jejího znění.

V rubrice Ekonomické informace autoři ze společnosti Deloitte Josef Žaloudek, Jiří Teichmann a Štěpán Karas popisují platformu OECD, která provádí revizi pravidel (zejména mezinárodního) zdanění s výhledem na jejich úpravu s názvem Base Erosion and Profit Shifting. V souvislosti s přístupy BEPS pak vyvstávají dvě závažné otázky: kdy budou tyto akce implementovány a které země je budou implementovat.

Autor ze společnosti Unicorn Systems Viktor Urban se v rubrice Pojistné spektrum zaměřil na problematiku biometrického podpisu, jenž se stává přijatelnou alternativou klasického „papírového“ podpisu.

Na závěr nepřehlédněte článek z rubriky Z domova, ve kterém vedoucí oddělení vzdělávání a komunikace ČAP Marcela Kotyrová představuje nový vzdělávací program pro rok 2016 „Likvidace v praxi“. Projekt je zaměřen na zvýšení odbornosti likvidátorů.

Jednotlivá čísla i předplatné můžete zakoupit na oficiálních stránkách časopisu Pojistný obzor.

Zdroj: Pojistný obzor

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články