Vyšlo nové číslo Pojistného obzoru. Co v něm najdete?


			Vyšlo nové číslo Pojistného obzoru. Co v něm najdete?
23.9.2015 Téma

Letošní třetí číslo Pojistného obzoru představilo nového výkonného ředitele Jana Matouška. V exkluzivním rozhovoru odpovídal na otázky směřované na ČAP i na technologie ve finančním sektoru. Další stránky časopisu jsou pak věnované nové legislativě, jejímu vývoji a dalším palčivým tématům.

Na dva a padesáti stranách naleznete také rozhovor s Tomášem Síkorou, který zhodnotil své působení v České asociaci pojišťoven a zároveň komentoval současná témata. Rubrika Na aktuální téma se pak soustřeďuje na problematickou regulaci zprostředkovatelských provizí. Specialistka na pojištění Kateřina Lhotská ve svém příspěvku okomentovala letošní vývoj v této, pro pojišťovnictví klíčové, oblasti, který se v určitě fázi zvrhl až v nedžentlmenskou politickou rozmíšku mezi ministrem financí Andrejem Babišem a poslancem za ČSSD Ladislavem Šinclem. Rubrika obsahuje také anketu s největšími hráči na trhu nebo například úvahu ředitele úseku pojištění osob Allianz pojišťovny Martina Podávky nad budoucností produktu životního pojištění. V rubrice Legislativa a právo okomentovali Vladimír Přikryl a Jana Čechová situaci okolo úrazového pojištění zaměstnanců. Ekonomické zprávy pak přinesla Drahomíra Murínová, která detailně popisuje, co přináší dohoda GATCA, jež umožní globální zavedení automatické výměny daňových informací a která prakticky kopíruje požadavky kladené na finanční instituce americkým zákonem FATCA.

V rubrice Pojistné spektrum se nestor českého pojišťovnictví Jaroslav Daňhel věnuje vývoji světové ekonomiky ve stínu řeckého úpadku a autorka nejlepší diplomové práce roku 2014 v hodnocení Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví Jana Rybková přináší detailní pohled na pojistný trh Lloyd´s. Do rubriky Ze světa přispěl specialista ČAP Ondřej Karel, který shrnul regulatorní události odehrávající se na unijním kolbišti. V domácích tématech najdete rozhovor s Pavlem Řehákem, předsedou představenstva „reinkarnované“ DIRECT Pojišťovny.

Pokud vás obsah zaujal, můžete si časopis předplatit zde.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články