Zpátky do minulosti: jaké celebrity prodávaly pojištění?


			Zpátky do minulosti: jaké celebrity prodávaly pojištění?
2.4.2015 Téma

Pro některé je práce v oblasti pojištění celoživotní kariéra. Pro ostatní je to výchozí bod, který může otevřít dveře k jiné pracovní příležitosti. A pro ostatní je to obojí a pojištění prodávají vedle své hlavní profese. Pojištění v určité etapě života prodávala celá řada slavných osobností. Najdeme mezi nimi například některé věhlasné zpěváky, celosvětově známé spisovatele či úspěšné sportovce.

 

Pojďme se proto podívat zpátky do minulosti a zkusit najít 5 různých celebrit, které vedle své hlavní profese prodávali pojištění, nebo byla práce v pojišťovnictví v určité životní etapě jejich hlavní profesí.

 

Franz Kafka

franz-kafka

 

Franz Kafka byl pražský, německy píšící spisovatel židovského původu a jeden z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století. Po skončení studií v roce 1907 začal pracovat a byl tři čtvrtě roku zaměstnán u pojišťovny Assicurazioni Generali. Od roku 1908 do roku 1922 pracoval jako úředník v Dělnické úrazové pojišťovně. Bylo by však nesprávné považovat jej za trpícího úředníka, jehož práce v úřadě deprimuje, nebaví, nebo dokonce znechucuje. Naopak byl úředníkem vzorným, přesným, výkonným a úspěšně stoupal po žebříčku kariéry. Jeho výhrady k úřednickému zaměstnání byly jiné, hlubší. Ve „dvojím životě" mezi úřadem a psaním, který byl nucen vést, představoval úřad těžko odstranitelnou překážku pro jeho vlastní životní úkol, jímž bylo psaní.

 

Luciano Pavarotti

Pavarotti

Luciano Pavarotti byl světoznámý operní zpěvák, přezdívaný „král vysokého C“. Je považován za jednoho z nejlepších tenorů historie. Během studií zpěvu se však několikrát rozhodoval, zda ve zpěvu pokračovat. Pracoval proto také jako učitel na základní škole a jako pojišťovací agent.

 

Bruce Jenner

bruce-jenner

Bruce Jenner je bývalý americký atlet. Když získal zlatou medaili v desetiboji na olympijských hrách 1976, byl považován za amerického hrdinu. Před tímto vítězstvím prodával ve volném čase pojištění.

 

Tom Clancy

Tom-Clancy

Tom Clancy byl americký spisovatel se zaměřením na válečné knihy. Podle jeho knih vzniklo několik úspěšných filmů a počítačových her. Byl také vlastníkem agentury O.F. Bowen Agency, která upisovala neživotní rizika. Rovněž jeho manželka byla manažerkou pojišťovací agentury.

 

Gene Simmons

gene-simmons

Gene Simmons je rockový zpěvák a kytarista, jeden ze spoluzakladatelů skupiny KISS, která prodala více než 100 milionů hudebních nosičů. Pomáhal však také založit společnost Cool Springs Life Equity Strategy, byl marketingovou tváří této společnosti a rovněž prodával životní pojištění, o kterém říká, že jde o nutnost a jednu z věcí, které v životě neděláme pro sebe, ale pro ostatní.  

 

Jak vidíte, pojištění v minulosti prodávala celá řada pozoruhodných osobností. Možná se tedy podaří nalézt kladného hrdinu „pojišťováka“, který by pojištění lépe přiblížil lidem, i dnes.

 

Autor: Dušan Šídlo

Zdroj: Dušan Šídlo

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články