10 nejbezpečnějších aerolinek na světě


			10 nejbezpečnějších aerolinek na světě
5.12.2013 Zahraničí

Webové stránky Airlinerating.com se nedávno zaměřily na analýzu 425 leteckých společností na celém světě a hodnotily je na základě poskytnutých bezpečnostních letových záznamů. Zprávu za 2. čtvrtletí 2013 zveřejnil Willis Airline Insight ve svém newsletteru, zabývajícím se pojištěním letadel. Ten vydává společnost Willis Ltd. London.

Airlinerating.com je dílem australských leteckých společností a hodnocení je založeno na dvouletém výzkumu – údaje poskytuje Willis. Webové stránky, zabývající se hodnocením deseti nejlepších aerolinek na světě za rok 2012 lze nalézt právě na Airlinerating.com.

Nákup pojištění má  aerolinie chránit pro případ, že dojde k velkým katastrofickým škodám,  jako je například pád letadla nebo kolize při letu. Letecké společnosti musí v rámci pojištění obvykle přijmout ještě další nezbytná opatření, která zabrání katastrofám.

Tady je žebříček, který ukazuje umístění prvních deseti nejbezpečnějších aerolinek:


1. Finnair
Finská letecká společnost byla založena roku 1924 a stala se podle Airlineratings.com nejbezpečnější leteckou společností mezi 425 leteckými společnostmi po celém světě. Letecká společnost utrpěla poslední nehodu před 30 lety.

2. Air New Zealand
Je druhou nejbezpečnější leteckou společností podle Airlineratings.com. Na trh vstoupila v roce 1940. Poslední nehoda byla před 30 lety.

3. Cathay Pacific
Letecká společnost z Hong Kongu-byla založena v roce 1946 a ocitla se na třetím místě v seznamu Airlineratings.com. Za posledních 30 let u ní nedošlo k žádné škodě.

 

A tady jsou další místa:

4. Emirates (Arabské Emiráty)

5. Etihad Airways (Arabské Emiráty

6. EVA Air (Taiwanská letecká společnost)

7. TAP Portugal

8. Hainan Airlines (Čínské aerolinie)

9. Virgin Australia

10. British Airways

Zdroj: propertycasualty.cz

Zdroj: propertycasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články