AIG úspěšně splatila půjčku od americké vlády


			AIG úspěšně splatila půjčku od americké vlády
18.9.2012 Zahraničí

Společnost AIG před několika dny oznámila, že úspěšně dosáhla plného vyplacení podílu vlády Spojených států amerických, čímž splnila svůj zásadní závazek.

Ke značce AIG se vrátí v průběhu několika příštích měsíců i u nás působící pojišťovna Chartis, která v letošním roce slaví dvacetileté výročí na českém trhu.

 

Důsledky této informace jsou shrnuty do následujících pěti bodů:

  1. Vládě Spojených států byl v plném rozsahu vyplacen její podíl v AIG ve výši 182 miliard USD.

  2. Podíl vlády USA v AIG klesl na 15,9 % (za předpokladu uplatnění zajišťovací opce) z 53 % před několika dny a 92 % na jaře 2011 - což představuje interval pouhých 18 měsíců.

  3. Veškeré výnosy, které vláda USA získala k dnešnímu datu, jsou celkový vložený kapitál plus zisk ve výši přibližně 12,4 miliard USD z akcií AIG od roku 2008.

  4. Cena za akcii dne 10.9. ve výši 32,50 USD představuje nejvyšší cenu akcií AIG ze všech nabídek emise akcií AIG k tomuto datu.

  5. Nabídka ve výši 18 miliard USD představuje největší sekundární emisi akcií v historii, která je odrazem poptávky po akciích AIG.

V Evropě, což se dotkne i České republiky, dochází aktuálně k restrukturalizaci společnosti ve smyslu zjednodušení její organizační struktury. K 1. 12. 2012 proběhne fůze společností Chartis Europe S.A. a Chartis Europe Limited a zároveň se společnost Chartis vrátí ke značce AIG.

Výsledkem bude společnost, která bude operovat pod jménem AIG Europe Limited.

Chartis

Zdroj: CHARTIS EUROPE S.A.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články