Albánský pojistný trh vzrostl v prvním pololetí o 5 %


			Albánský pojistný trh vzrostl v prvním pololetí o 5 %
2.9.2011 Zahraničí

Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenal albánský pojistný trh zvýšení o 5 %, celkové předepsané pojistné dosahuje asi 30,4 milionu eur. Vyplývá to z předběžných výsledků, které zveřejnil albánské finanční dohled.

Albánský trh neovlivnila za poslední 3 roky mezinárodní finanční krize, což je dáno prodejem jednoduchých pojistných produktů. V praxi to znamená, že existuje značný prostor pro další rozvoj trhu.

Smlouvy neživotního pojištění představují asi 88 % z celkového objemu předepsaného pojistného, zatímco v případě životního pojištění je to jen asi 12 %.

Povinné pojištění vozidel představuje víc než polovinu z celkového objemu předepsaného pojistného (51,6 %), nnásleduje pojištění nemovitostí (13 % z celkového objemu).

V prvních šesti měsících letošního roku dosáhl objem vyplacených pojistných plnění 7,8 milionu eur, což představuje nárůst ve srovnání s e stejným obdobím roku 2010 růst o 0,4 milionu eur. Rovněž počet vyplacených pojistných plnění vzrostl o 9 %, ze 7476 na 8149 v roce 2011.

1asig.ro

Zdroj: 1asig.ro

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS