Ceny povinného ručení ve střední a východní Evropě


			Ceny povinného ručení ve střední a východní Evropě
21.1.2014 Zahraničí

Na porovnání cen povinného ručení, které nabízejí online portály a srovnavače v zemích střední a východní Evropy se zaměřil portál xprimm.com.

Jedním z kritérií byla také dostupnost srovnání bez zadání osobních údajů vlastníka vozidla.

Ke srovnání bylo vybráno povinné ručení pro vůz DACIA LOGAN s objemem 1.598m, vyrobený v roce 2010, majitelem je muž, 30 let, (řidičský průkaz 10 let ), ženatý a bezdětný. Na závěr byla pro porovnání vybrána cena povinného ručení v Německu.

V tabulce jsou zahrnuty ceny, tak jak je bylo možné získat z internetových srovnavačů jednotlivých zemí.

V Rusku, Bělorusku, Ukrajině a Moldavsku jsou ceny povinného ručení kontrolované státem, a nezahrnují zelenou kartu.

   

země nejnižší zjištěná cena (v eur) nejvyšší zjištěná cena (v eur) srovnavač
Moldávie 32 X
Bělorusko 35 www.btib.org
Ukrajina 70 www.strachovki.com.ua
Rusko 174 www.autoins.ru
Maďarsko 96 277 www.bisztositats.hu
Bulharsko 98 114 www.sdi.bg
Rumunsko 115 425 www.casco-ieftin.ro
Polsko 137 570 www.rankomat.pl
Rusko 174 www.autoins.ru
*Česká republika 222 396 www.epojisteni.cz
**Slovinsko 424 X X
Chorvatsko 522 600 www.dosi.hr
Německo 695 1431 www.autobild.de

 

Rumunsko:

V Rumunsku jezdí velké množství aut registrovaných v Bulharsku, což vede k tomu, že rumunští makléři nabízejí bulharské povinné ručení. Rumunské srovnavače tyto případy nezohledňují, jediná možnost, jak porovnat ceny je na základě aktuálních kurzů.

*Česká republika:

Zjištěná cena je orientační, výše ceny povinného ručení je ovlivněna mnoha faktory, které závisejí na rozsahu pojistného krytí, který u vyšších cen zahrnují např. rozšířené asistenční služby, právní ochranu, střed se zvěří a další...
Také je nutné zmínit,  že velká část pojišťoven v České republice ceny povinného ručení srovnavačům neposkytuje. V rámci online nabízeného povinného ručení tak víceméně nebylo možné ceny řádně vyhodnotit.

Chorvatsko:

Základní cena je stejná  u všech pojišťoven na trhu, dále se cena liší podle konkrétních  připojištění a výše krytí.

Polsko:

Za zmínku stojí dotazník, který je pro stanovení  výše pojistného nutno vyplnit. Je rozhodně nejobsáhlejší ze všech. Pro zajímavost jsou uvedeny příklady některých  otázek:
Kolik řidičů bude řídit vozidlo? Kolik let jsou držiteli řidičského průkazu? Je vozidlo nějak upraveno, konkrétně jedná se o tuningové auto? Bude auto parkováno na ulici, nebo v garáži?

**Slovinsko:

Ve Slovinsku se nepodařilo ceny porovnat vůbec. Důvod je jednoduchý: Google nenalezl žádné specializované portály, které tuto službu nabízejí. Několik makléřských společností nabízí tyto informace prostřednictvím e-mailu. Pouze jedna místní kancelář, sdělila sazbu do 24 hodin : 341 EUR (bez uvedení pojišťovny), ale s tím, že se jedná  o nejnižší cenu a může se pochlubit portfoliem více než 2400 pojištěných vozidel. Do přehledu byla nakonec zahrnuta nejlevnější varianta povinného ručení získaná přímo od pojišťovny.

Rusko:

Nejnižší  uvedená cena povinného ručení nezahrnuje zelenou kartu, kterou je nutné zakoupit samostatně. Maximální výše krytí v případě majetkové škody je přibližně 3000 eur, a v případě škody na zdraví 4000 eur. Některé pojištovny možnost navýšení krytí nabízejí.

Ukrajina :

Ceny nabízené různými pojišťovnami se významně neliší, pouze o 5 -15 eur. Uvedená cena nezahrnuje zelenou kartu.

Německo :

V Německu, by podle výpočtů vypracovaných prostřednictvím autobild.de, stálo nejlevnější povinné ručení 695 eur. Toto pojištění by se svým krytím dalo porovnat s nejdražší  verzí  pojištění např. v Rumunsku. V případě krytí škod na zdraví, zahrnuje levnější verze povinného ručení částku až 12 milionů eur.
V ceně pojištění u "nejdražší verze ", která stojí více než 1400 eur za rok,  je zahrnuto také připojištění v případě škody způsobené autem  z půjčovny (zapůjčení auta na dovolené např.).

xprimm.com

Zdroj: Xprimm

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články