Česká pojišťovna chce vstoupit na polský trh


			Česká pojišťovna chce vstoupit na polský trh
12.10.2012 Zahraničí

Lídr českého pojistného trhu -  Česká pojišťovna, která je součástí Generali PPF Holdingu, má zájem vstoupit na polský trh. Generali PPF Holding je již v Polsku přítomen prostřednictvím GENERALI T.U.S.A. (neživotní pojištění), GENERALI Zycie T.U.SA (životní pojištění) a GENERALI Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A (penzijní fond). Česká pojišťovna by se tak stala čtvrtou obchodní značkou této skupiny.

Čistý zisk České pojišťovny činil v prvním pololetí letošního roku podle IFRS 2 mld. Kč v porovnání s 2,9 mld. Kč ve stejném období roku 2011. Celkový příjem se zvýšil na meziroční bázi o 41 % na 3,8 mld. Kč (v roce 2011 to bylo 2,7 mld. Kč). Celkové předepsané pojistné v první polovině roku 2012 dosáhlo 16,4 mld. Kč. V oblasti neživotního pojištění dosáhlo předepsané pojistné 10,2 mld. Kč, v životním pojištění činilo 6,2 mld. Kč. Česká pojišťovna zaujímá první místo na českém pojistném trhu s tržním podílem kolem 26 %.

Navzdory pokračující ekonomické krizi jsou celková aktiva České pojišťovny stabilní a v první polovině roku 2012 dosáhly téměř 117 miliard Kč v souladu s IFRS. Vlastní kapitál k 30 červnu 2012 činil 18,3 mld. Kč. "Jsme nejlépe kapitalizovaná pojišťovna na trhu. Naše kapitalizace je téměř dvakrát tak vysoká ve srovnání s nejbližšími konkurenčními pojišťovnami a dokonce téměř čtyřikrát vyšší než předepisuje regulátor - Česká národní banka. Jsme schopni poskytnout klientům dostatečné garance, že za všech podmínek splníme všechny své závazky a to i v případě velkých přírodních katastrof ", říká Pavel Řehák, generální ředitel České pojišťovny. Mimořádně stabilní pozice České pojišťovny je podporována skutečností, že Standard & Poor´s na jaře letošního roku zvýšila individuální rating společnosti z BBB + na současnou úroveň A-.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články