Chorvatsko: Životní pojištění roste, neživotní klesá


			Chorvatsko: Životní pojištění roste, neživotní klesá
17.8.2012 Zahraničí

Hrubé předepsané pojistné 27 pojistitelů, kteří působí v Chorvatsku, kleslo v prvním pololetí letošního roku o 1 % proti roku předchozímu a dosáhlo hodnoty 652 miliónů eur. Údaje zveřejnil The Croatian Insurance Bureau.

Hrubé předepsané pojistné z neživotního pojištění kleslo do letošního června o 1,9 % na 497 milionů eur, zatímco životní pojištění zaznamenalo předepsané pojistné ve výši 156 miliónů eur, což je o 1,9 % vyšší ve srovnání s předcházejícím rokem.

Chorvatské pojišťovny vykazují mírné zvýšení pojistného v povinném ručení (+1 %), zatímco po přidání havarijního pojištění hrubé předepsané pojistné v pojištění motorových vozidel kleslo téměř o 1 % na 254 miliónů eur.

Ve stejné době dosáhly škody z neživotního pojištění 206 miliónů eur a měly 69% podíl na všech vyplacených pojistných plnění do června, zatímco podíl plnění ze životního pojištění  vzrostl na 31 % z původních 28 % o rok dříve.

Největší podíl na trhu v prvním pololetí letošního roku, měřeno hrubým předepsaným pojistným měla pojišťovna CHORVATSKO Osiguranje (34,1 %), následuje Allianz Zagreb (12,1 %), EUROHERC (9,7 %), JADRANSKO (6,4 %) a KVARNER VIG  (4,3% ).

V neživotním pojištění vede EUROHERC Allianz Zagreb, JADRANSKO a TRIGLAV, zatímco Allianz Zagreb má největší tržní podíl na trhu životního pojištění (17,4 %), následuje CROATIA (14,1 %), MERKUR a GRAWE Hrvatska.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články