Christchurch na Novém Zélandu čeká budoucnost bez pojištění


			Christchurch na Novém Zélandu čeká budoucnost bez pojištění
28.6.2011 Zahraničí

Veřejný majetek v oblasti, která byla na Novém Zélandu v průběhu minulých devíti měsíců nejhůře postižená sérií zemětřesení, možná čeká budoucnost bez pojištění.

Okresní zastupitelstvo z Waimakariri, které má na starosti pojištění rozsáhlé oblasti včetně města Christchurch, jež bylo postiženo zemětřesením,  muselo zrušit existující pojistné smlouvy.

Ty skončí tento čtvrtek - 30. června - protože pojistitel nebyl schopen získat zajistné krytí.

Okresní zastupitelstvo upřesnilo, že zrušeny byly veškeré smlouvy, tedy nejen ty, které se týkaly pojistného krytí pro případ zemětřesení.

Podle zastupitelstva byl majetek pojištěn u Civic Assurance.

Jim Palmer, výkonný ředitel okresního zastupitelstva, vyzval vládu Nového Zélandu, aby nabídla pomoc a popsal současnou situaci jako velmi vážnou. "V případě, že by okres Waimakariri opět postihlo zemětřesení, pak by škody na státním majetku nebylo možné opravit," řekl. Dodal, že zastupitelstvo samotné nedokáže čelit riziku a žádal vládu, aby nabídla pomoc při řešení pojistné krize.

Zemětřesení o síle 7,1 stupně postihlo Canterbury 4. září 2010 a způsobilo vážné škody v oblasti Waimakariri. Šlo o domy, podniky a infrastrukturu.

InsuranceDay

Zdroj: InsuranceDay

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS