Číňané dlouho nabourávali americkou vládní agenturu. Ta to skrývala

Čínští špioni sledovali nabourané počítače vrcholných představitelů americké vládní Federální vkladové pojišťovny. 12 počítačů sledovali průběžně mezi lety 2010 a 2013.

FDCI, která spravuje informace ze 4,5 tisíc bankovních společností a která má funkci bankovního regulátora, o narušení své bezpečnosti věděla, snažila se však zakrýt mezery ve své bezpečnosti. O celé záležitosti informoval Výbor pro vědu, vesmír a technologie Sněmovnu reprezentantů Spojených států amerických.

Zaměstnanci FDIC informace anonymně potvrdili. Byli prý upozorněni, aby narušení bezpečnosti nezmiňovali ve služebních emailech, které slouží jako oficiální úřední listiny. Měli též zabránit proniknutí faktů na veřejnost, čímž by nepochybně utrpěla pověst ředitele FDIC Martina Gruenberga, který v té době narušení bezpečnosti systému kandidoval na pozici senátora.

Na narušení bezpečnosti přišli inspektoři FDIC, podle kterých agentura nepostupovala podle vlastních předpisů, a doporučili, aby se problém řešil na vyšších postech.

FDIC se k záležitosti odmítá vyjádřit. Ve své interní zprávě však uvedla, že únik informací nepředstavoval žádnou hrozbu pro americké úřady. Dále přiznala, že v současné době pracuje na zlepšení zabezpečení a změně podmínek, za kterých je možno uchovávat údaje.

„Je zjevné, že se čínská vláda snažila získat co nejvíce informací o životě běžných Američanů, jaké má právě FDIC k dispozici,“ řekl pro CNN bezpečností expert Ryan Duff, podle kterého je úmyslné zakrývání informací před auditory na hraně zákona. Podobně situaci hodnotí také další experti. Shodují se na tom, že včasné informování o narušení systému je důležité pro ochranu před budoucími hrozbami.

Martin Gruenberg, ředitel FDIC, ve čtvrtek předstoupí před výborem, kde má celou situaci objasnit.

S čínskými hackery se potýká také armáda Spojených států. Její servery mezi roky 2008 a 2014 nabourával Číňan Su Bin. Ten se přiznal, že spolupracuje s čínskými ozbrojenými silami na získání tajných materiálů. Tento týden byl Su Bin v Los Angeles odsouzen na téměř čtyři roky žaláře. Musí rovněž uhradit pokutu.

Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články