Evropská finanční krize zůstává hrozbou pro zajistitele


			Evropská finanční krize zůstává hrozbou pro zajistitele
11.9.2013 Zahraničí

Finanční krize v Evropě bude i nadále ohrožovat pojišťovny a zajišťovny, uvedl zástupce společnosti AM Best v Monte Carlu.

V současné době lze ještě stále těžit z rezerv, vytvořených vysokými příjmy v roce 2012 a nevyužitými kapacitami na počátku roku 2013.

"Vidíme vyřešení situace v eurozóně, ale krize zůstává dál hrozbou pro pojišťovny. Ty potřebují významný objem kapitálu potřebný pro jejich bezpečnost", vysvětlil Stefan Holzberger, generální ředitel AM Best Europe.

Ve společnosti AM Best identifikovali dvě aktuální rizika pro pojišťovny. Prvním z nich je nadbytek kapitálu, plynoucí od některých investorů jako jsou penzijní nebo hedžové fondy. Tento kapitál se používá pro krytí katastrofických rizik.

Druhý problém se týká životních pojišťoven, a to zejména těch, které nabízejí finanční produkty, jejichž součástí je i spořicí složka. "Nízké úrokové sazby nutí pojišťovny podrobit se nátlaku jde-li o produkty, jejichž součástí jsou záruky nebo jiné výhody pro pojištěnce", dodal Holzberger.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články