Evropské pojišťovny soupeří o polskou pojišťovnu

19.10.2011 Zahraničí

Podle polského finančního deníku Parkiet má několik evropských pojišťoven zájem získat polskou pojišťovnu Warta, která je vlastněná belgickou finanční skupinou KBC a kterou KBC v červenci nabídla k prodeji.


O pojišťovnu WARTA projevili zájem mimo jiné Vienna Insurance Group, německá pojišťovna Allianz, italská Generali nebo francouzská AXA. Hodnota pojišťovny by se měla pohybovat v mezi 233 a 350 milióny eur.


Rozhodnutí prodat pojišťovnu Warta je založeno na dohodě, uzavřené s Evropskou unií, která vyžaduje, aby se finanční instituce zřekly většího množství majetku poté, co získaly půjčky od belgického státu a vypořádaly se tak s následky finanční krize.


Minulý týden KBC ohlásila prodej lucemburské KBL European Private Banking katarské skupině Qatar investment za 1,05 miliardy eur. O tuto banku měla zájem i indická skupina HINDUJA, prodej však skončil neúspěchem, protože státní úředníci v Lucembursku transakci zablokovali.


Podle agentury Bloomberg prodá dále KBC makléřskou pojišťovací společnost Fidea NV soukromé firmě JC Flowers & Co za 243,6 miliónů eur.


www.insuranceinsight.eu


Zdroj: www.insuranceinsight.eu

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články