Facebook usvědčil podvodníka z pojistného podvodu


			Facebook usvědčil podvodníka z pojistného podvodu
15.7.2011 Zahraničí

Podvodník, který vyžadoval od pojišťovny pojistné plnění a v této souvislosti měl být doma na nemocenské, byl usvědčen z podvodu poté, co pojišťovna odhalila na Facebooku jeho fotky z dovolené v Itálii.

Graham Loveday byl po včerejším rozhodnutí Nejvyššího soudu uvězněn na devět měsíců. Jeho manželka Susan dostala půlroční podmíněný trest za to, že byla za pojistný podvod také částečně odpovědná.

Loveday podal žalobu na staršího motoristu Edwarda Neilda o náhradu škody, protože údajně utrpěl při nehodě psychickou újmu a poškození páteře. Šlo o částku, dosahující šestimístné sumy, ještě zvýšenou o škodu, způsobenou ztrátou výdělku, který přesahoval 25 000 liber ročně.

Nicméně Acromas – v minulosti známý pod přezdívkou Saga – sledoval tohoto bývalého řidiče kamionu a zveřejnil jeho fotky na Facebooku, jak si užívá dovolenou u italských jezer, prokazující, že jeho zranění jsou přehnaná a vůbec není doma na nemocenské.

Právník Neil Sousthern k tomu dodal: "Lidem a právním poradcům, jednajícím v zájmu žadatele o úhradu škody, bych doporučoval, aby tomuto soudnímu rozhodnutí věnovali pozornost a považovali jej za významné varování. Jestliže si lidé rozhodnou jít cestou falešných pojistných nároků a učiní vědomě nepravdivá prohlášení, pak si musí uvědomit, že ani pojišťovnictví, ani jurisdikce něco takového nebude tolerovat a všichni zúčastnění budou brát takový podvod velmi vážně.“

Sousthern konstatoval, že pokud jsou u uživatelů Facebooku důvody pro podezření z podvodu, není nic špatného na využití zveřejněných materiálů z pohledu ochrany osobních údajů.

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články