Inspirace pro Česko? Čína zavádí soukromé zdravotní připojištění


			Inspirace pro Česko? Čína zavádí soukromé zdravotní připojištění
19.5.2017 Zahraničí

Po zkušební fázi, která probíhala v 31 městech, čínská vláda nyní rozhodla zavést v celé zemi od 1. července 2017 daňově zvýhodněné soukromé zdravotní připojištění. Na základě pojistné smlouvy budou pojištěny lékařské výkony, které nejsou kryty zákonným pojištěním. Pojistník si bude moci snížit roční zdanitelný příjem v přepočtu až o 319 eur.

Připojištění je konstruováno bez čekacích dob a rizikové přirážky. Nově pojištěnému, který vstupuje do pojištění již s určitou nemocí, mohou být však ročně uhrazeny náklady na lékařskou péči v přepočtu jen do výše 5300 eur. Zdravý pojištěný má naproti tomu nárok na úhradu nákladů až do výše 26 500 eur ročně.


Mohlo by vás zajímat:Sport a pojištění. Nezbytné spojení


Je třeba upozornit, že v testovací fázi sjednalo dané pojištění přibližně 67 000 osob. Někteří tržní analytici se vyjadřují k šancím tohoto pojištění velmi zdrženlivě, protože například zaměstnanec s průměrnou mzdou ve výši 660 eur měsíčně může na daních za rok uspořit toliko 9,50 eur.  Ovšem pojišťovací podniky vyjadřují s ohledem na budoucí vývoj tohoto trhu pozitivní očekávání. Optimisté totiž věří, že právě toto připojištění by mělo podpořit rozvoj pravého soukromého zdravotního pojištění.

Podle společné studie Boston Consulting a Münchener Rück, která byla zveřejněna v srpnu 2016 v Pekingu, bude v Číně do roku 2020 přibližně 40 milionů tříčlenných domácností schopno vydat v přepočtu 4000 až 8000 Eeur na sjednání soukromého zdravotního pojištění. Pro provozování tohoto produktu je podstatné, že v Číně roste počet soukromých klinik. V roce 2005 jich bylo 3000 a v roce 2016 již 12 5000.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články