KBC nabídne k prodeji pojišťovnu v Polsku


			KBC nabídne k prodeji pojišťovnu v Polsku
14.7.2011 Zahraničí

Belgická finanční skupina KBC uvažuje o prodeji polské pobočky KREDYT Bank a pojišťovny WARTA. Uvedl to belgický deník De TIJD.

Toto rozhodnutí je založeno na dohodě, uzavřené s Evropskou unií, která vyžaduje, aby se finanční instituce zřekly většího množství majetku poté, co získaly půjčky od belgického státu a vypořádaly se tak s následky finanční krize.

Kromě toho smlouva, zveřejněná koncem roku 2009, odhaluje dohodu o prodeji menšinové investice v české skupině ČSOB a prodej polské úvěrové společnosti ZAGIEL.

V minulosti již KBC Group prodala belgickou banku CentOS, makléřskou společnost PELL HUNT se sídlem ve Velké Británii a další finanční skupiny, podnikající v Asii.

Prodej lucemburské KBL European Private Banking indické skupině HINDUJA skončil minulý měsíc neúspěchem, protože státní úředníci v Lucembursku transakci zablokovali.

WARTA je jednou z nejsilnějších polských pojišťoven. Koncem roku 2010 vykázala objem předepsaného pojistného 630 miliónů eur v životním pojištění (třetí v pořadí) a 500 miliónů eur v neživotním pojištění (třetí pozice na trhu).

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články