Kdo je v první desítce rumunských pojišťoven


			Kdo je v první desítce rumunských pojišťoven
1.9.2011 Zahraničí

Žebříček deseti nejlepších rumunských pojišťoven k pololetí letošního roku nedoznal významných změn – tedy alespoň pokud jde o první tři místa. S objemem předepsaného pojistného 133,6 miliónů eur první pozici obsadila pojišťovna ASTRA a to i přesto, že předepsané pojistné ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku kleslo o 4,6 %.

Na druhém místě je ALLIANZ-TIRIAC (předepsané pojistné 109,4 miliónů eur). Třetí příčku obsadila společnost OMNIASIG s hrubým předepsaným pojistným za 103,6 miliónů eur. I tu však postihl tržní pokles ve výši 11,2 %.

ASIROM předvedla za prvních šest měsíců letošního roku slušný výkon, který ale vystačil jen na bramborovou medaili. Předběhla tak Groupama, která je na 5. místě poté, co zvýšila své obchody o cca 29,3 %, na 88,2 miliónu eur.

Stejně jako v prvním čtvrtletí loňského roku 6, 7, 8 a 9 místo patří pojišťovnám ING Asigurari de Viata, BCR Asigurari, GENERALI a UNIQA Asigurari.

Za zmínku stojí úspěšný výkon BCR Asigurari de Viata, která se vyšplhala na 10. místo poté, co v pololetí roku 2010 skončila na 12. pozici a stala se tak druhou společností v první desítce, specializující se na životní pojištění.

1Asig.ro

Zdroj: 1asig.ro

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS