Květnový výzkum mezi Němci: jen 32 % oslovených věří ve stabilitu eura


			Květnový výzkum mezi Němci: jen 32 % oslovených věří ve stabilitu eura
14.6.2012 Zahraničí

Německé střadatele jen málo ovlivňuje ekonomická nejistota. Jejich sklon k úsporám je stále vysoký. Nicméně priority se mění. V současné době je stále ještě populární realitní a zaměstnanecké penzijní pojištění, i když počet smluv ve srovnání s rokem 2011 klesá.

Pouze 32 procent respondentů má důvěru ve stabilitu eura. Počet těch, kteří se obávají rostoucí inflace, činí v současné době 42 procent, což je údaj o jeden procentní bod vyšší než tomu bylo v roce 2011. Optimismus, týkající se ekonomického růstu v Německu, je značně utlumen.

Takový je výsledek nedávno zveřejněné studie Allianz Deutschland AG, kterou realizovala společnost pro výzkum trhu Marktforschunginstitut TNS Infratest GmbH. V rámci výzkumu bylo dotazováno 510 respondentů starších 18 let.

V současné době patří v Německu mezi nejoblíbenější spořicí produkty - spořicí účty, spořicí dluhopisy nebo spořicí plány. Ty obsadily první místo. Těsně za nimi je soukromé důchodové spoření a stavební spoření.

Následují krátkodobé investice, realitní a penzijní fondy. Na nejnižším stupni jsou akcie a cenné papíry s pevným úročením.

Ve srovnání s rokem 2011 vzrostl o pouhé 1 % zájem o veškeré druhy spořicích produktů. Všechny ostatní investice klesají, nejvíce ubylo smluv o stavebním spoření.

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS