Kvůli sankcím v Rusku krachovalo za tři týdny pět cestovních kanceláří


			Kvůli sankcím v Rusku krachovalo za tři týdny pět cestovních kanceláří
5.8.2014 Zahraničí

V Rusku zkrachovalo za tři týdny již pět cestovních kanceláří. Nejnovější je případ cestovní kanceláře IntAer. Bankrot společnosti, která se řadí do druhé desítky největších ruských cestovek, byl podle jejího vedení způsoben pádem kurzu rublu a "negativní politickou situací".

Kroky Západu těžce dolehly na ruskou měnu a zrušení leasingových smluv na pronájem letadel zkomplikovalo dopravu ruských turistů do zahraničních letovisek.

Zřejmě největší pohroma postihla cestovní kancelář Labirint, která ohlásila úpadek minulou sobotu. V zahraničí měla více než 25 tisíc klientů, z nichž většina zatím marně čeká na zajištění dopravy zpět domů. Nejvíce turistů bez pomoci se ocitlo v Řecku, Egyptě, Tunisku, Španělsku a Turecku.

Ruské cestovní kanceláře jsou ze zákona pojištěny, ale výplata pojistného není podle ruských médií bez komplikací. Například cestovní kancelář Něva, která zkrachovala v polovině července, byla pojištěna na částku 454 milionů rublů (asi 261 milionů Kč) u pojišťovny Voschožděnije. Peníze jsou ale v nedohlednu a po vedení pojišťovny policie vyhlásila celostátní pátrání. Ruský vyšetřovací výbor, což je hlavní policejní instituce pověřená vyšetřováním federálních trestných činů, se rozhodl podrobit pečlivému zkoumání finanční aktivity společností Labirint a Něva. Podle zprávy ruského tisku existují známky toho, že vedení obou cestovních kanceláří se dopouštělo podvodů. Vyšetřování prý chtějí ruští policisté zahájit i v případě dalších cestovních kanceláří.

novinky.cz

Zdroj: novinky.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články