KYRGYZSTÁN: Hledání cesty, jak si poradit s živly


			KYRGYZSTÁN: Hledání cesty, jak si poradit s živly
11.10.2012 Zahraničí

Podle údajů kyrgyzského finančního dozoru dosáhlo v prvním pololetí letošního roku celkové předepsané pojistné pojišťoven v Kyrgyzstánu 1,54 miliónů eur. To je o 13,5 % víc než ve stejném období předchozího roku. Náklady na pojistná plnění dosáhly 0,16 mil. eur. To v místní měně představuje meziroční nárůst o 7,6 %.

V Kyrgyzské republice hrozí přírodní rizika jako je zemětřesení, povodně, krupobití, sesuvy půdy, sucha a eroze půdy. Během několika posledních desetiletí tyto přírodní jevy způsobily rozsáhlé škody a bude to tak i nadále, pokud nebudou přijata aktivní opatření podle plánu, který se týká řízení rizik v Evropě a střední Asii v letech 2009 - 2015.

Vláda v Kyrgyzstánu zahájila letos práce na návrhu zákona, který se týká založení Kyrgyzsko-anglické zajišťovny. Nová zajišťovna bude určena k ochraně pojišťovnictví díky umělému snížení potenciálních ztrát v důsledku živelných pohrom. Uvádí to zpravodaj vydávaný vládou. Návrh zákona stanoví, že pojišťovny budou muset povinně postoupit předepsané pojistné pro účely zajištění do Kyrgyzsko-anglické zajišťovny.

Kapitál této společnosti bude dosahovat 16 milionů eur. Společnost bude z 10 % vlastněna státem a zbylých 90 % bude držet All Seasons Underwritting Agencies Ltd.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články