Levene: Pojišťovny nejsou připraveny na zhoršení dluhu USA


			Levene: Pojišťovny nejsou připraveny na zhoršení dluhu USA
29.7.2011 Zahraničí

Pojišťovny zatím nemají plán, jak by si poradily se zhoršením dluhové situace USA, uvedl šéf společnosti Lloyd´s Lord Levene. USA hrozí prodlení ve splátcích dluhu, pokud se nezvýší strop tohoto dluhu.

"My (pojišťovny) a také všichni ostatní jsme v USA investovali. Výrazný pokles těchto investic by přitom byl dost významný", řekl Levene v rozhovoru s agenturou Reuters. "Nikdo, myslím, neudělal přesný výpočet, co se stane, když americký vládní dluh, který byl považován za velmi bezpečný přístav, přestane být bezpečný," dodal Levene.

Obě strany amerického kongresu jsou stále ve sporu, pokud jde o zvýšení hranice dluhu. Pokud se demokraty kontrolovaný senát a republikány ovládaná sněmovna nedohodnou 2. srpna na zvýšení dluhového stropu, bude USA skutečně v prodlení.

Levene řekl v rozhovoru, že pro lidi mimo USA je bitva mezi demokraty a republikány pokud jde o výši horní hranice dluhu matoucí. "Upřímně řečeno, pro druhý konec světa je to zcela nepochopitelné," řekl a dodal: "Dolar, ať se nám to líbí nebo ne, je stále tradiční světovou obchodní měnou. "

Reuters

Zdroj: Reuters

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS